Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Frijns se konečně vrací

Frijns se konečně vrací

Van der Lindeho záskok končí

Robin Frijns se konečně dočká. Během nadcházejícího víkendu v brazilském Sao Paulu si totiž Nizozemec opět zazávodí ve formuli E. Stane se tak dvouměsíční pauze. Tu způsobily zlomeniny levého zápěstí a levé ruky, které si pilot stáje ABT Cupra přivodil po kolizi s Normanem Natem při úvodním závodě sezony  v Mexico City.

"Poslední dva měsíce pro mě byly jako věčnost. Moc děkuji týmu, FIA a také všem lékařům, fyzioterapeutům a celému paddocku formule E. Všichni se mnou měli trpělivost i přesto, že já jsem byl naopak hodně netrpělivý," těší se Frijns na svůj návrat.

Frijnsův návrat v Sao Paulu se dal očekávat. Rodák z Maastrichtu chtěl totiž nastoupit už před měsícem v Kapském Městě a dokonce už se připravoval na simulátoru v sídle svého týmu v Kemptenu. Následná vyšetření ale ukázala, že ještě není zcela v pořádku.

Pro Frijnse sice o víkendu půjde o první závod ve formuli E po zranění, ne však o úplně první vystoupení na závodní dráze. Před týdnem totiž absolvoval v americkém Sebringu úvodní podnik vytrvalostního mistrovství světa WEC. Nastoupil za stáj WRT v kategorii LMP2 a tvořil posádku se Seanem Gelaelem a Ferdinandem Habsburgem. Ve své třídě obsadila trojice šestou příčku.

Při americkém podniku ho ruka nijak nelimitovala: "Zdálo se, že je to dobré. Závod v Sebringu šel hladce. Na Sao Paulo už jsem připraven," dodává.

Už před týdnem si Robin Frijns zazávodil za stáj WRT v Sebringu. Foto: Team WRT


Frijnsův návrat současně znamená, že končí působení Sheldona van der Lindeho. Právě Jihoafričan za Frijnse zaskočil v Díriji, Hajdarábádu a Kapském Městě. Nejlépe dopadl při prvním závodě v Díriji, kde skončil šestnáctý.


Snad už to konečně vyjdeDo Sao Paula přijíždí stáj ABT Cupra s cílem získat první body. Je totiž jediným týmem, který i po pěti závodech zůstává s nulou na kontě. Předposlední Maserati na ně má k dobru tři body.

Kromě Kelvina van der Lindeho zatím nedokázal skórovat ani Nico Müller. Švýcar byl ale velmi blízko v indickém Hajdarábádu, kde obsadil 11. místo se ztrátou téměř dvou sekund na Edoarda Mortaru.

Robin Frijns se pokusí v Brazílii vybojovat první body pro stáj ABT Cupra. Foto: ABT Motorsport


Tým během letošní sezony sužovaly mimo jiné i technické potíže. Nejvíce na ně doplatil před měsícem v Kapském Městě. Zde totiž byly vozy dokonce staženy z víkendu ještě před závodem. Důvodem bylo, že se u stáje Mahindra objevily během tréninku problémy se zadním zavěšením. A právě zavěšení ABT Cupra od Mahindry odebírá. I jezdci Mahindry Oliver Rowland a Lucas si Grassi byli staženi.

Zdroj: ABT Motorsport, ABB Formula E, úvodní foto: ABT Motorsport