Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Verstappen se těší na závod

Verstappen se těší na závod

Pérez prý jezdil naslepo.

Už nikoho nepřekvapuje, že Sergio Pérez není v RB19 stejně rychlý jako Max Verstappen. Tentokrát Nizozemec nadělil Mexičanovi v kvalifikaci téměř čtyři desetiny sekundy. Zatímco Verstappen tak bojoval proti Ferrari o pole position, Pérez obsadil páté místo za Georgem Russellem z Mercedesu. Tentokrát je Pérezovým vysvětlením havárie ve druhém pátečním tréninku, který absolvoval téměř celý, avšak poškozená pohonná jednotka způsobila, že sobotní trénink nemohl odjet naplno a také jej nedokončil.

Vzhledem k situaci, že jsem jakoby ani nebyl v posledním tréninku, v podstatě tedy jezdil na slepo, netrénoval jsem rychlá kola na nových pneumatikách, tak můžu být s kvalifikací vcelku spokojen. Není to ideální, byl to těžký den. Rozdíly v dosahovaných časech jsou malé a naše příprava měla k dokonalosti daleko.

Verstappen boj o pole position těsně prohrál, ale zůstává favoritem na vítězství. Při pohledu na zadní křídla Ferrari a Red Bullu lze snadno uhodnout, proč bylo Ferrari tak rychlé na rovinkách. Můžeme však očekávat, že Verstappen s větším křídlem a větším přítlakem udrží pneumatiky při životě podstatně déle.

"Není to překvapení, vždyť i loni byli velmi rychlí," řekl úřadující šampion. „A když se podíváte na jejich zadní křídlo, vypadá být dobře optimalizované pro Monzu, narozdíl od našeho. Hlavně když tedy mluvíme o rychlosti na jedno kolo. Ale v závodě bychom měli být silnější, takže opravdu nejsme šokováni. A bylo to opravdu těsné.

Verstappen nebyl na pole position ani v Maďarsku, ani v Belgii. Není důvod k panice. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull