První řada pro McLaren: Montoya před Räikkönenem

Grand Prix Belgie - kvalifikace

Juan-Pablo Montoya si nakonec v napínavé kvalifikaci na Velkou cenu Belgie vyjel s těsným náskokem na svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena časem 1:46.391 pole position.

Fin, který ve Spa bojuje o poslední teoretickou šanci stát se mistrem světa, zaostal za vítězem poslední Grand Prix o pouhých 49 tisícin sekundy.

Giancarlo Fisichella, který nakonec přece jen vyrazil do kvalifikace s novým motorem byl o dvě a půl desetiny rychlejší než Fernando Alonso. Pro Itala se však jedná pouze o poloviční úspěch, jelikož se do závodu díky penalizaci vydá až ze 13. příčky.

Tradičně silný byl na ardénské trati Jarno Trulli, který se tak postaví před Alonsa do druhé řady. Za  zády obou bývalých týmových kolegů z Renaultu budou startovat bratři Schumacherové, v jejichž rodinném duelu byl dnes těsně rychlejší mladší Ralf.

Svým časem překvapil zejména Felippe Massa, jenž svůj sauber kvalifikoval bez problémů do první desítky, podobně se dařilo i Marku Webberovi.

V souboji týmů na chvostu startovního pole byla úspěšnější stáj Minardi a Jordanu nadělila na bezmála sedmikilometrové trati téměř dvě sekundy. V interním holandském duelu italské stáje byl tentokrát úspěšnější nástupce Patricka Friesachera Robert Doornbos.

Grafické znázornění startovního roštu je k dispozici zde.