Adrian Newey nastoupí k Red Bullu už v pondělí F1
Tomáš Richtr
05.01. 2006
Tomáš Richtr
05.01. 2006
Jeho rozhodnutí ovlivnil také David Coulthard.
Současný technický šéf McLarenu Adrian Newey dostal zelenou a může k Red Bullu nastoupit o dva měsíce dříve než bylo původně plánováno - začne už v pondělí.
Znamená to, že uznávaný konstruktér bude schopen podílet se na vývoji RB2 s motory Ferrari. Podle Neweyho to bude divný pocit, že nastoupí k novému týmu v době, kdy je MP4-21 od McLarenu, na kterém pracoval, prakticky hotové.
Současný technický šéf Red Bullu Mark Smith se bude soustředit spíše na manažerskou práci, zatímco Newey bude mít blíž k inženýrům.
Newey také prozradil, že mu v rozhodování pomohla přítomnost Davida Coultharda v Red Bullu.
Související články
-
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Starty? Stále se jen učíme
20.06. 2026 -
Red Bull zpochybnil ADUO
13.06. 2026 -
Nejlepší motor má prý Red Bull!
11.06. 2026 -
Red Bull opět neposlouchá
24.05. 2026 -
Máme dobrý motor, věří Red Bull
14.05. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
