Michael Schumacher opět nejrychlejší

Grand Prix Bahrajnu - 2. kvalifikace

Šestinásobný Mistr světa formule 1 Michael Schumacher opět dokázal, že je ve vítězné formě. I tentokrát jsme byli svědky známého scénáře, byť tentokrát s novými kulisami v podobě historicky první kvalifikace na Středním východě, konkrétně pak na okruhu Sakhir v Bahrajnu.

Během kvalifikace bylo krásně modré nebe a teplota vzduchu činila 31° C. Teplota tratě dosahovala hodnoty 46° C.

První startovní pozice, letos již potřetí, patří Michaelovi Schumacherovi, poté co zajel čas 1:30,139. Na druhém místě skončil a do první řady se zítra vedle Němce postaví jeho týmový kolega Rubens Barrichello. Brazilec v cíli zaostával o 0,391 sekundy.

Do druhé kvalifikace se startuje se zásobou paliva pro závod, takže absolutní časy ještě nemusí znamenat, jak na tom ten který tým skutečně je.

David Coulthard (McLaren) odstartoval do druhé kvalifikace jako osmý. Skot se snažil jet agresivně a nevyhnul se probrzdění. Přesto však získal s časem 1:31,719 průběžné první místo.

Cistiano da Matta (Toyota) byl po druhém mezičase o 0,042 sekundy rychlejší, než Coulthard. Výsledný čas 1:31,717 byl nakonec o pouhé 2 tisíciny sekundy lepší.

Jako desátý se na trati objevil Rubens Barrichello (Ferrari). Brazilec jel bez viditelných chyb a čas 1:30,530 byl o 1,187 sekundy rychlejší, než zajel da Matta.

Jedenáctý vyjel do druhé kvalifikace Giancarlo Fisichella (Sauber). Na druhém mezičase ztrácel Ital 0,893 na momentálně vedoucího Barrichella, aby nakonec zajel čtvrtý průběžný čas 1:31,731.

Takuma Sato (BAR) zajel ve druhém sektoru momentálně nejlepší čas. 1:30,827 nakonec stačilo na průběžné druhé místo.

Jenson Button (BAR) útočil od samého začátku na průběžné první místo. Po druhém mezičase zaostával za Barrichellem o 0,269 sekundy. Vyrovnaná jízda bez výraznějších chyb nakonec znamenala čas 1:30,856 a třetí průběžné místo hned za týmovým kolegou Satem.

Jarno Trulli (Renault) vstoupil do kvalifikace ve velkém stylu. V prvním sektoru byl nejrychlejší, po druhém ztrácel 0,208 sekundy, aby nakonec s časem 1:30,971 dosáhl jen na průběžné čtvrté místo.

Fernando Alonso (Renault) jel snad až příliš agresivně. Po prvním mezičase ztrácel 0,894 na prvního Barrichella. Po druhém mezičase ztráta narostla na 1,209. Konečný čas 1:34,130 a až třinácté místo byl zřejmě něčím, co si Španěl rozhodně nepřál.

Druhá kvalifikace se v tu chvíli lámala do svého finále.

Jako šestnáctý vyjel Olivier Panis (Toyota), který v první kvalifikaci mile překvapil. Po prvním mezičase ztrácel Francouz 0,290, po druhém to však bylo již 1,102 a konečný čas 1:31.686 znamenal průběžné čtvrté místo.

Sedmnáctý vyjel Michael Schumacher (Ferrari). Němec měl po prvním mezičase náskok 0,028. Po druhém sektoru činil náskok na Barrichella 0,044. Dobře zajetý třetí sektor znamenal čas 1:30,139 a průběžné první místo.

Kimi Räikkönen startoval do druhé kvalifikace s vědomím toho, že ať zajede jakkoliv, pohorší si o deset příček poté, co byl včera v jeho voze měněn motor. Po odjetí instalačního kola proto Kimi, pravděpodobně z taktických důvodů, zajel do boxů. Že by se snad porouchal druhý motor Merces v jednom voze během dvou dní?

Juan Pablo Montoya vyjel jako předposlední. Po prvním mezičase měl Montoya náskok 0,118 na Michaela Schumachera. Druhý sektor znamenal i po drobné chybě zvýšení náskoku na 0,146 sekundy. Nepovedený třetí sektor však přinesl konečný čas 1:30,581 a průběžné třetí místo.

Vše bylo v tu chvíli v rukách Ralfa Schumachera. Po prvním sektoru získával Ralf 0,118 na svého bratra. Po druhém měřeném úseku však již 0,226 sekundy ztrácel. 1:30,633 nakonec znamenalo až čtvrté místo.