Alonso chce v poslední části jednokolový formát F1
Tomáš Richtr
17.04. 2006
Tomáš Richtr
17.04. 2006
Závěrečná část kvalifikace terčem kritiky.
První dvě části kvalifikace formule 1 se staly velmi rychle populárními, ta poslední je ovšem terčem těžké kritiky. Nejinak je tomu i u Fernanda Alonsa. Ten by šel ještě dál než je jen zkrácení třetí části tak, jak pravděpodobně FIA chystá.
Podle obhájce titulu by měla být poslední část jen obdobou loňského formátu, kdy každý jezdec měl trať jen pro sebe a jeden pokus k dispozici. Třetí část by se týkala jen zbývajících deseti jezdců, kteří by do ní postoupili.
Zástupci týmů by se měli setkat a diskutovat případné kosmetické změny kvalifikačního formátu.
Související články
-
Nejhorší motor i nejhorší vůz
14.06. 2026 -
Poslední Alonsův závod v Barceloně?
12.06. 2026 -
Co Aston trápí v Monte Carlu?
06.06. 2026 -
Proč Aston nevyvíjí svůj vůz?
23.05. 2026 -
Nastoupil Aston na správnou cestu?
31.03. 2026 -
První japonský trénink bez Alonsa
23.03. 2026 -
Ferrari ukazuje sílu, Aston odjel tři kola
06.03. 2026 -
Alonsovi dělá auto radost
29.11. 2025

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
