Piquet snižuje náskok Hamiltona dalším vítězstvím

[GP2] Istanbul - hlavní závod.

Nelson Piquet jr. dnes dosáhl svého třetího vítězství v řadě a zároveň zajel i nejrychlejší kolo hlavního závodu. Náskok Lewise Hamiltona na čele šampionátu je nyní pouhých 6 bodů.

Piquet si pohodlně dojel pro vítězství stylem start-cíl. Lewis Hamilton skončil druhý. Jeho šance na vítězství v závodě vzaly za své po dlouhé zastávce v boxech.

Alexandre Prémat měl bleskurychlý start do závodu, zaujal druhou příčku. Nepodařilo se mu ale udržet rychlost vedoucích jezdců a posunul se zpět na třetí místo. Cílem projel jenom těsně před Timo Glockem.

Lucas di Grassi jel jak jen mohl během druhé fáze zastávek v boxech, aby to nakonec stačilo na páté místo. I tak jde ale o vynikající návrat tohoto jezdce týmu Durango, který letos předvedl zatím svůj nejlepší závod.

V poslední fázi závodu se odehrála největší bitva mezi Adamem Carrollem a Andreasem Zuberem o šesté místo. Carrol pro sebe tuto bitvu nakonec vyhrál.

Osmý skončil Piquetův týmový kolega Alexandre Negrao, který se zítra ve sprintu postaví na čelo startovního roštu.