Týmy se chtějí zbavit kvalifikačního spalování benzínu F1
Tomáš Richtr
05.09. 2007
Tomáš Richtr
05.09. 2007
Není to dobré pro životní prostředí.
Poslední část kvalifikace se de facto sestává ze dvou částí - spalování paliva s cílem dostat vůz na co nejnižší váhu a pak závěrečný pokus, nanejvýš dva o zajetí co nejrychlejšího času.
Týmy se nyní pokusí se zmíněného spalování paliva zbavit. Navíc není zcela v souladu s aktivitami ohledně životního prostředí.
"V současné době, kdy jsme dnes zaměření na životní prostředí, to vypadá divně," řekl Bob Bell z Renaultu.
Týmy se za účelem diskuze sejdou ve čtvrtek v Monze.
Případné změny by se projevily v roce 2008
Související články
-
Russell dluží Verstappenovi panáka
27.06. 2026 -
Rivera sedmým letošním vítězem
27.06. 2026 -
Antonelli nadělil Russellovi šest desetin
26.06. 2026 -
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Starty? Stále se jen učíme
20.06. 2026 -
Red Bull zpochybnil ADUO
13.06. 2026 -
Nejlepší motor má prý Red Bull!
11.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
