Franchittiho do NASCAR přetáhl Montoya IndyCar
Tomáš Richtr
24.12. 2007
Tomáš Richtr
24.12. 2007
"Jestli to nedopadne, bude to na něj."
Šampion IndyCar série Dario Franchitti prozradil, že o přestupu do NASCAR jej přesvědčil Juan Pablo Montoya.
Někdejší hvězda formule 1 a před tím série Champ Car Montoya z formule 1 odešel loni, když se nedohodl s vedením McLarenu. Kolumbijec šel závodit právě do NASCAR.
"Chip [Ganassi, šéf Montoyova týmu - pozn. autora] mi zavolal, ať zavolám Juanovi. Dost mě přesvědčil, takže jestli to nedopadne, bude to na něj," řekl s úsměvem Franchitti. Dodal současně, že o přestupu do NASCAR začal uvažovat už po vítězství v 500 mil Indianapolis.
Související články
-
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026 -
Palou dál dominuje kvalifikacím, má páté pole v řadě
21.06. 2026 -
O´Ward se v sobotním tréninku posunul na první místo
21.06. 2026 -
Armstrong a Rosenqvist na čele, dařilo se i nováčkům
20.06. 2026 -
Newgarden vyhrál pošesté na oválu v St. Louis
08.06. 2026 -
Palou počtvrté v řadě na pole position
07.06. 2026 -
O´Ward se v posledním kole tréninku dostal na 1. místo
07.06. 2026 -
Paloua nezastavila ani řada nehod a strategická bitva
01.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
