Ferrari používá "lehké palivo" F1

26.05. 2004
26.05. 2004
Je to Shell, co dalo letos Ferrari takovou převahu?
Tým Ferrari v této sezóně používá lehčí palivo. To může vysvětlovat, proč Michael Schumacher a Rubens Barrichello mohou zůstat na trati o něco déle, než jejich soupeři.
Uvádí se, že pokud Ferrari natankuje na 10 kol, palivo u ostatních týmů o stejné hmotnosti vystačí pouze na 8 kol! V prohlášení se uvádí, že Shell V-Power F1ULG58 je tak lehké, jak to bylo jen možné dosáhnout, aby zůstaly zachovány ostatní charakteristiky a výkonnost.
Související články
-
Další vývojová válka bude zuřit na poli chlazení palivem
01.04. 2020 -
Shell se pokusí o světový rekord
18.01. 2006 -
Formule 1 v ulicích Prahy!
26.06. 2004 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Co bylo základem monstrózního upgradu?
19.06. 2026 -
Hamilton našel italského Bona
19.06. 2026 -
Nemožné se stalo realitou
15.06. 2026 -
Hamilton měl štěstí i odvahu, Antonelli pořádnou smůlu
14.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
