Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Button se Alonsa nebojí

Button se Alonsa nebojí

Rád by zůstal u McLarenu a poznal jeho styl práce.

Ne, přestup Fernanda Alonsa do McLarenu ještě nebyl ohlášen, i když si o tom už štěbetají i ptáci na stromech. Minulý měsíc se šířily zprávy, že Honda je ochotna za hvězdu Ferrari zaplatit jednorázově 30 milionů eur jako odškodné a návrat zkušeného Španěla do McLarenu je obyčejně spojován se setrváním mladého Kevina Magnussena, což by znamenalo odchod Jensona Buttona. Mistr světa z roku 2009 se však Alonsova příchodu neobává a nevidí důvod, proč by s ním nemohl vytvořit jezdeckou dvojici pro rok 2015.

"Mohu spolupracovat s kterýmkoliv jezdcem. Na příchodu bývalého mistra světa mě nic neděsí," řekl Button Autosportu. "V minulosti jsem již pracoval ve dvojici s Jacquesem Villeneuvem a tři roky jsem strávil po boku Lewise Hamiltona. Kdokoliv může být mým týmovým kolegou, nikoho se neobávám. Naopak, vždy je vzrušující poznat nového člověka a jeho způsob práce, protože některé věci nejsou opravdu takové, jaké se zdají být zvenčí."

Pro 34 letého Brita by ale beztak bylo nejpohodlnější, kdyby se Alonso s McLarenem nakonec nedohodl a v týmu zůstal on i Kevin Magnussen, kterého si už mezičasem stihl oblíbit.

"Rád spolupracuji s kolegy, kteří do toho dávají všechno, jsou technicky zdatní a rozumějí závodním vozům, umí si poradit s nastavením a jsou zcela otevření a přesně takový je Kevin. Přišel jako nezkušený nováček, takže většina práce na vylepšování vozu zůstala na mně, ale velmi rychle se zlepšil, hlavně v oblasti hledání správného nastavení. Myslím, že vůz vnímáme velmi podobně a chceme od něj podobné věci, proto se mi s ním dobře spolupracuje."