Novinky

  • 15.06.2026 Bad Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo

  • 08.05.2026 Good Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber

  • 04.05.2026 Good Lawson nebude penalizován, kolizi zapříčinila převodovka

Facebook Instagram

McLaren v Austrálii nasadí MP4-20

McLaren v Austrálii nasadí MP4-20

"Luxus dolaďování toho, co máme nyní, se nemůžeme dovolit."

McLaren bude v Austrálii startovat s novým vozem. Řekl to dnes šéf stáje Ron Dennis. Nepůjde tak ve stopách svého konkurenta Ferrari, který v prvních závodech nasadí letošní vůz.

"Myslím, že si luxus dolaďování toho, co máme nyní, nemůžeme dovolit," řekl Ron Dennis. Letošní vůz s označením MP4-19B vyhrál jen jednou, a to v Belgii.

Na příští rok FIA představila sbírku nových pravidel. McLaren plánuje na začátek sezóny vůz s označěním MP4-20 a další větší zlepšení v polovině sezóny.

Za McLaren budou závodit Kimi Räikkönen a Juan Pablo Montoya.