Novinky

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

Facebook Instagram

Sirotkin chtěl Sainzův skalp

Sirotkin chtěl Sainzův skalp

Williams: Tentokrát alespoň bylo s kým závodit

Havárie v první zatáčce dnešního závodu vyřadila pět vozů, takže zbývajících 15 se popralo o 10 bodovaných míst. Ani to však nestačilo k tomu, aby alespoň jeden z jezdců Williamsu dojel na bodovaném místě. K dobru si ale mohou připočítat alespoň skalpy Brendona Hartleye a Stoffela Vandoornea. Sergej Sirotkin (12. místo) navíc může být rád, že porazil Lanceho Strolla (13. místo).

"Popravdě řečeno, docela dobrý závod. Rychlostně jsme byli téměř na úrovni našich soupeřů a na začátku stintu jsem se Sauberem (Marcusem Ericssonem) bojoval o body. Byl to skutečný boj, ne jenom štěstí. Bylo příjemné jezdit s šancí na body, ale nepovedlo se. Užil jsem si začátek závodu a pak přizpůsoboval tempo. Po zastávce vypadalo všechno ještě lépe, ale měl jsem smůlu, že jsem toro rosso (Hartleye) dohnal v nevhodné části trati. Trvalo kolo a půl, než jsem pneumatiky vrátil do ideálního okna, proto se Carlos (Sainz) dostal přede mě. Nebýt toho, tak bych ho nejspíš udržel za sebou," řekl ruský jezdec.

Sirotkin nadále čeká na první bod

Strollovi po závodě nebylo příliš do řeči.

"Měl jsem pocit, že jsme konkurenceschopnější než v předchozích závodech, což je pozitivní signál. Renault byl o něco rychlejší než my, ale ne o moc. Myslím, že byli pouze o tolik rychlejší, aby se jim mohl podařit undercut. Carlos začal na středně tvrdých pneumatikách, zatímco my jsme měli měkké. Jenže na nich měl dobrou rychlost, a když přezul na superměkké, s undercutem už neměl moc práce," míní Stroll.

Komentáře ke článku