Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Sirotkinův sponzor chtěl slevu

Sirotkinův sponzor chtěl slevu

Po špatném roce by si ji snad zasloužil

Sergej Sirotkin byl v Abú Zabí zklamaný, že Williams ho nahradil Robertem Kubicou. Ruský nováček byl v kvalifikacích lepší než zkušenější Lance Stroll a také mu byl vyrovnaným soupeřem v závodech, ačkoli Kanaďan nakonec získal více bodů. Zatímco Sirotkinův sponzor, ruská banka SMP, pak mluvil o stažení svého svěřence z Williamsu z důvodu slabých výkonů týmu a ten hovořil o nadšení z možnosti zaměstnat "bojovníka" Roberta Kubicu, sponzorovaného polským olejářským gigantem PKN Orlen, nejvěrohodněji zní verze, kterou nabízí Mika Salo. Bývalý závodník F1 byl letos součástí programu SMP a se Sirotkinem byl v úzkém kontaktu.

"Nakonec to bylo rozhodnutí Williamsu," řekl Salo v rozhovoru pro finskou MTV. "Samozřejmě jsme chtěli výhodnější cenu a ujištění, že Williams bude lepší. Nepodařilo se nám dosáhnout konsensu. Proto si ani nedělám výčitky, že Sergej odchází. Měl dobrou sezonu, odvedl kvalitní práci a zapadl do týmu. Má úžasné znalosti techniky a my máme vůz LMP, jenž potřebuje jezdce Sergejových kvalit."

Za horší výsledky méně peněz od sponzora? To zní docela férově, ale když se Williamsu povedlo uzavřít lepší kšeft s někým jiným…

Komentáře ke článku