Novinky

  • 16.01.2019 Neutral Mick Schumacher by se měl stát testovacím jezdcem Ferrari

  • 15.01.2019 Neutral Ferrari poprvé vyjede s novým vozem F1 při filmovacím dni 17. února

  • 14.01.2019 Neutral Racing Point F1 Team představí nový vůz 13. února v Torontu

Facebook Instagram

Williams si ponechá vlastní převodovky

Williams si ponechá vlastní převodovky

Mercedes dostal košem

Williams bude pokračovat v navrhování, výrobě a používání vlastních převodovek. Alternativou bylo začít převodovky nakupovat od Mercedesu spolu s pohonnými jednotkami a možná už i s dalšími částmi vozu, jak to dělá konkurenční Racing Point. Vedení týmu v uplynulých měsících neskrývalo, že o této možnosti s Mercedesem vyjednává, přičemž mluvilo o přizpůsobení se době a situaci. Ale už ne o tom, jak těžká by byla cesta zpět, kdyby došlo k propuštění nemalé části osazenstva továrny v Grove.

"Převodovky od Mercedesu jsou uzavřené téma," překvapil Paddy Lowe v rozhovoru pro RaceFans. "Děláme si vlastní převodovky a budeme v tom pokračovat. Měli jsme pár diskusí na toto téma, ale řekli jsme si, že by to nebyla správná cesta."

Zpráva přišla v době, kdy sílí především hlasy Renaultu a McLarenu, obávajících se fenoménu tzv. otrockých týmů. S motorem, hybridními systémy, všemožnou elektronikou, ale i převodovkou, hydraulikou, zavěšením kol od jednoho továrního týmu a ještě i palivem a mazivy od jeho partnera se malé stáje rychle stávají technicky absolutně závislými na jednom dodavateli. Pro toho je to pak silná páka, kterou může použít při sledování vlastních zájmů.

Komentáře ke článku