Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Williams si ponechá vlastní převodovky

Williams si ponechá vlastní převodovky

Mercedes dostal košem

Williams bude pokračovat v navrhování, výrobě a používání vlastních převodovek. Alternativou bylo začít převodovky nakupovat od Mercedesu spolu s pohonnými jednotkami a možná už i s dalšími částmi vozu, jak to dělá konkurenční Racing Point. Vedení týmu v uplynulých měsících neskrývalo, že o této možnosti s Mercedesem vyjednává, přičemž mluvilo o přizpůsobení se době a situaci. Ale už ne o tom, jak těžká by byla cesta zpět, kdyby došlo k propuštění nemalé části osazenstva továrny v Grove.

"Převodovky od Mercedesu jsou uzavřené téma," překvapil Paddy Lowe v rozhovoru pro RaceFans. "Děláme si vlastní převodovky a budeme v tom pokračovat. Měli jsme pár diskusí na toto téma, ale řekli jsme si, že by to nebyla správná cesta."

Zpráva přišla v době, kdy sílí především hlasy Renaultu a McLarenu, obávajících se fenoménu tzv. otrockých týmů. S motorem, hybridními systémy, všemožnou elektronikou, ale i převodovkou, hydraulikou, zavěšením kol od jednoho továrního týmu a ještě i palivem a mazivy od jeho partnera se malé stáje rychle stávají technicky absolutně závislými na jednom dodavateli. Pro toho je to pak silná páka, kterou může použít při sledování vlastních zájmů.