Novinky

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

  • 17.10.2019 Good Kimi Räikkönen dnes slaví 40. narozeniny

  • 17.10.2019 Neutral Týmy F1 zamítly návrh na zavedení kvalifikačního závodu již v sezoně 2020

Facebook Instagram

Williams angažoval pro příští sezonu Russella

Williams angažoval pro příští sezonu Russella

Na Ocona místo zřejmě nezbude

Téměř jistý mistr F2 a junior Mercedesu George Russell se stane pilotem F1. Pro příští sezonu ho angažoval tým Williams.

Podle oficiálního oznámení by se mělo jednat o víceletý kontrakt. Jestliže Sergej Sirotkin díky penězům od svého sponzora SMP zůstane, jsou šance Estebana Ocona na setrvání v šampionátu prakticky nulové.

Russell na sebe poprvé výrazně upozornil v roce 2016, kdy v ME F3 obsadil třetí místo za Lancem Strollem a Maximilianem Güntherem. V zimě 2017 ho Mercedes přijal do svého výchovného programu a talentovaný mladík se odvděčil ziskem titulu v GP3. Letos ho o něj v F2 může připravit už jen Alexander Albon, jehož vyhlídky se nicméně pohybují spíše v teoretické rovině.

Williams, který se nachází ve značných finančních potížích, patrně k Russellovi nádavkem dostane ze Stuttgartu určitou hmotnou podporu. Navíc Brit v sestavě této tradiční ekipy dobře sedí i z marketingového hlediska.

První fotografie Georgea Russella v barvách Williamsu

V těžké situaci se nacházel Toto Wolff, pod jehož křídly se nacházejí jak Russell, tak Ocon. Při svém rozhodování patrně vycházel z toho, že prvně jmenovanému praxe u outsidera může jít k duhu, zatímco pro již ostříleného Francouze by byla krokem zpět. „Chceme pro Estebana nalézt co nejlepší uplatnění, během něhož by se připravoval pro další náročné úkoly. Ze středně- i dlouhodobé perspektivy vidím jeho budoucnost optimisticky. Nyní ale budeme muset přistoupit k nekonvenčnímu řešení,“ uvedl Wolff.

Komentáře ke článku