Novinky

  • 21.04.2019 Neutral Proslýchá se, že otec jezdce F2 Nikity Mazepina se má stát spoluvlastníkem týmu Williams

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

Facebook Instagram

O slovo se hlásí Jižní Korea

O slovo se hlásí Jižní Korea

V Soulu by se mělo jet už v sezoně 2019/20

Zatímco v evropských metropolích nadšení z formule E postupně vyprchává, alespoň u jejich vedení, v Asii mají pořád zájem. Nejnověji se o pořadatelství přihlásila Jižní Korea. Nejspíše se pojede v Soulu.

Poprvé by se zde mělo závodit už v sezoně 2019/20. Na stole je však zatím jen předběžná dohoda, které chybí posvěcení ze strany vládních míst i FIA. Promotér Alejandro Agag už ale mluví o „velkolepém prvním kroku“. „Jižní Korea a speciálně Soul jsou ideálními místy pro konání e-prix. Tato země patří do světové špičky, pokud jde o vývoj progresivních technologií,“ tvrdí.

Organizaci bude mít na starosti společnost JSM Holdings, jejíž představitel Moon Jae Sik si od podniku slibuje příliv diváků z Japonska a Číny. „V těchto státech je povědomí o ekologické mobilitě a motoristickém sportu na vysoké úrovni,“ je přesvědčen.

 

V Hongkongu se loni uskutečnil dokonce dvojzávod formule E

 

Střízliví pozorovatelé jsou nicméně, zejména pokud jde o Říši středu, v tomto ohledu dost skeptičtí. Na jejím území se totiž v aktuálním ročníku elektrické monoposty představí v Hongkongu a na ostrově Chainan. A příliš širokou fanouškovskou základnu si zatím nevytvořily.

Komentáře ke článku