Novinky

  • 04.11.2025 Good Charles Leclerc se zasnoubil s Alexandrou Saintovou

  • 21.10.2025 Good Filip Salač se v neděli 2. listopadu ve 13 hodin zúčastní besedy na Racing Expo

  • 20.10.2025 Bad Sainz potrestán ztrátou 5 míst na startu v Mexiku

Facebook Instagram

Jani prvním potvrzeným jezdcem Porsche

Jani prvním potvrzeným jezdcem Porsche

Čeká ho náročný program

Předpovědi se skutečně naplnily. Neel Jani se stal oficiálně prvním jezdcem v nově se tvořícím týmu Porsche pro formuli E. Od počátku příštího roku se bude podílet na rozsáhlém testování.

Je to bezpochyby správný muž pro náš nový, na budoucí technologie zaměřený program,“ pochvaloval si šéf Porsche Motorsportu Fritz Enzinger. „Je nejen rychlý, ale má i rozsáhlé zkušenosti s monoposty, již ve formuli E závodil a také u nás ve Weissachu se osvědčil jako vývojový pilot.

 

Fritz Enzinger zodpovídá za program Porsche ve formuli E

 

Podruhé jsem v Porsche u zrodu velkého projektu, a to pro mě znamená hodně,“ svěřil se Jani, který s německou značkou v roce 2016 triumfoval v Le Mans a stal se vytrvalostním mistrem světa. V otevřených vozech to dotáhl nejdále do GP2 a na post testmana pro Toro Rosso.