Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Wolffová by brala jen kvalitní závodnici

Wolffová by brala jen kvalitní závodnici

Modelky do formulí nepatří

Zastoupení žen v motorsportu se stalo v poslední době hojně diskutovaným tématem. Mnozí se vyslovují pro jejich větší zastoupení, chystá se dokonce speciální dámská série. Ponechme stranou širší společenské trendy, s nimiž se toto úsilí snoubí, a podívejme si, co si o tom myslí jedna z nejpovolanějších.

Susie Wolffová má na svém kontě účinkování v DTM i post testovací pilotky Williamsu ve F1. Šestatřicetiletá manželka Tota Wolffa v současnosti šéfuje týmu formule E Venturi. Přesto však závodnici do jeho sestavy nezařadila.

Marketing je hezká věc, ale jediným úkolem závodní stáje je vyhrávat. Mojí úlohou je starat se o to, abychom získávali body a úspěchy. Jestli toho dosáhne muž nebo žena, je mně úplně jedno,“ tvrdí.

 

Jedna z hlavních propagátorek větší účasti žen v motorsportu Carmen Jordaová během testů formule E v Rijádu

 

Wolffová se jednoznačně staví proti zavádění jakýchkoliv kvót a umělých preferencí pro slabší pohlaví: „Když jsem sama jezdila, vždy jsem si říkala, že moje síla spočívá v předvedeném výkonu. Musíš být talentovaný a patřičně rychlý.“

Na druhou stranu by jezdkyni v šampionátu uvítala. „Ale takovou, která má odpovídající kvalitu, ne nějakou modelku,“ vysvětluje. „Pár jich znám, ale bohužel si už našly angažmá jinde. Na dálku jim držím palce a přeji jim hodně štěstí.

Komentáře ke článku