Novinky

  • 26.06.2019 Neutral Vítěz IndyLights z roku 2018 Patricio O´Ward nastoupí v závodě F2 v Rakousku

  • 25.06.2019 Neutral Bývalý technický ředitel Paddy Lowe definitivně opouští Williams

  • 25.06.2019 Good Johnny Herbert, vítěz tří velkých cen F1, dnes slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Da Costa ví, že v Rijádu vyhrál se štěstím

Da Costa ví, že v Rijádu vyhrál se štěstím

Jezdci Techeetahu byli neskutečně rychlí

„Jsou lepší než my.“ Nestává se často, aby vítěz něco podobného řekl o poraženém. Antonio Felix da Costa tohle po e-prix v Rijádu učinil.

Ve výsledkové listině to vypadá jasně. BMW Andretti potvrdilo svoji formu z testů ve Valencii a s přehledem triumfovalo. Jenže ten, kdo průběh závodu sledoval, ví, že tak jednoznačné to nebylo.

Oba piloti DS Techeetahu, Jean-Éric Vergne a Andre Lotterer, navzdory nevalným startovním pozicím brzy Portugalce dohnali a předjeli. Nebýt penalizace za nadměrnou rekuperaci energie, patrně by do cíle dorazili jako první. 

Ani tady není Da Costa na první pozici - v cestě mu stojí dragon Josého Maríi Lópeze


Byli neskutečně rychlí,“ přiznává Da Costa. „Ale je dobré vědět, že je někdo na tom ještě lépe než vy. Takže: sice jsme zvítězili a vybojovali spoustu bodů, ale současně jsme tvrdě dopadli na zadek a víme, že nás čeká spousta práce. Jsem si jistý, že to dokážeme.“ 

Na dveře klepe druhý podnik v marockém Marrákeši. Má se BMW bát? Podle šéfa jeho sportovního oddělení Jense Marquardta k tomu není důvod: „Rozhodně jsme ještě nezužitkovali celý náš potenciál. Jenže to ostatní asi také, takže je třeba zůstat při zemi.“

Komentáře ke článku