Novinky

  • 22.03.2019 Bad Šampionát European Masters F3, který se měl jet v rámci víkendů DTM, byl zrušen

  • 22.03.2019 Neutral Pirelli finišuje s testy 18palcových pneumatik pro F1 v roce 2021

  • 22.03.2019 Neutral V Barceloně dnes probíhají rozhovory o prodloužení kontraktu na pořádání VC F1

Facebook Instagram

Da Costa ví, že v Rijádu vyhrál se štěstím

Da Costa ví, že v Rijádu vyhrál se štěstím

Jezdci Techeetahu byli neskutečně rychlí

„Jsou lepší než my.“ Nestává se často, aby vítěz něco podobného řekl o poraženém. Antonio Felix da Costa tohle po e-prix v Rijádu učinil.

Ve výsledkové listině to vypadá jasně. BMW Andretti potvrdilo svoji formu z testů ve Valencii a s přehledem triumfovalo. Jenže ten, kdo průběh závodu sledoval, ví, že tak jednoznačné to nebylo.

Oba piloti DS Techeetahu, Jean-Éric Vergne a Andre Lotterer, navzdory nevalným startovním pozicím brzy Portugalce dohnali a předjeli. Nebýt penalizace za nadměrnou rekuperaci energie, patrně by do cíle dorazili jako první. 

Ani tady není Da Costa na první pozici - v cestě mu stojí dragon Josého Maríi Lópeze


Byli neskutečně rychlí,“ přiznává Da Costa. „Ale je dobré vědět, že je někdo na tom ještě lépe než vy. Takže: sice jsme zvítězili a vybojovali spoustu bodů, ale současně jsme tvrdě dopadli na zadek a víme, že nás čeká spousta práce. Jsem si jistý, že to dokážeme.“ 

Na dveře klepe druhý podnik v marockém Marrákeši. Má se BMW bát? Podle šéfa jeho sportovního oddělení Jense Marquardta k tomu není důvod: „Rozhodně jsme ještě nezužitkovali celý náš potenciál. Jenže to ostatní asi také, takže je třeba zůstat při zemi.“

Komentáře ke článku