Novinky

  • 22.03.2019 Bad Šampionát European Masters F3, který se měl jet v rámci víkendů DTM, byl zrušen

  • 22.03.2019 Neutral Pirelli finišuje s testy 18palcových pneumatik pro F1 v roce 2021

  • 22.03.2019 Neutral V Barceloně dnes probíhají rozhovory o prodloužení kontraktu na pořádání VC F1

Facebook Instagram

Agagovi se příchodem Porsche splnil sen

Agagovi se příchodem Porsche splnil sen

Přelomový okamžik pro celý šampionát

Alejandro Agag se cítí být u cíle svého snažení. Po BMW a Audi přilákal do šampionátu další prioritní značky – Mercedes a Porsche. Obě vstoupí do seriálu v příští sezoně a již nyní mohutně zbrojí.

Zejména příchod výrobce z Zuffenhausenu vyvolal v protřelém promotérovi emocionální reakci: „Především zájem Porsche pro mě znamená splnění snu. Vždyť tato automobilka má jedinečnou tradici své účasti v motoristickém sportu. Je to přelomový okamžik pro celou formuli E.“ 

Už letos vstoupí do formule E také Mercedes a Porsche

Proč? „Ze začátku všichni očekávali, že brzy zkrachujeme. A ono se tak málem stalo. Kritika se snášela ze všech stran. Jenže postupem času se s námi začaly spojovat renomované společnosti – výrobci, dodavatelé, další partneři. Teď dosáhla formule E takového lesku, jako nikdy předtím,“ pochvaluje si španělský manažer.

Slabé místo stále cítí v nedostatečném zájmu zejména mladších fanoušků. „Všechno se mění. Když jsem byl kluk, nemohl jsem se odtrhnout od stolní hry na téma automobilových závodů. S kamarády jsme ji pořád mastili. Dnešní děti jsou zažrané do smartphonů, tabletů a videoher. Na to musíme reagovat i my. Proto zavádíme prvky, jakými jsou Attack Modus a Power Boost,“ vysvětluje Agag.

Komentáře ke článku