Novinky

  • 15.07.2019 Good Závod IndyCar v Torontu se stal kořistí Simona Pagenauda (Penske)

  • 14.07.2019 Good Jean-Éric Vergne (Techeetah) obhájil titul v šampionátu formule E

  • 14.07.2019 Neutral Lewis Hamilton vyhrál VC Velké Británie a byl to jeho 80. triumf v F1

Facebook Instagram

Russell běží beznadějný maraton

Russell běží beznadějný maraton

Jediným reálným soupeřem je Kubica

Zajímavého srovnání se dostalo během právě skončených testů v Bahrajnu Georgeovi Russellovi. Zatímco v úterý skončil poslední, ve středu byl nejrychlejší.

Háček je v tom, že pokaždé seděl v jiném autě. A nemohl přinést lepší důkaz o tom, jak mizerně na tom současný Williams je.

Bohužel příšerně zaostáváme. Je to, jako byste do maratonu odstartovali o dvacet nebo třicet minut později,“ povzdechl si jednadvacetiletý závodník. „Můžete ho klidně umět zvládnout za dvě hodiny. Stejně vám to nepomůže, i když poběžíte stejně rychle jako ti nejlepší.

Tato situace ovšem, zdá se, zatím nehrozí. V Austrálii zaostaly vozy z Grove v kvalifikaci za osmnáctou příčkou o 1,3 sekundy, v Bahrajnu už o 1,5 sekundy.

S mercedesem se Russell ocitl v jiném světě

Neboť zázraky se obvykle nedějí, bude mít stále ještě úřadující šampion F2 v podstatě jediného rovnocenného soupeře – kolegu Roberta Kubicu. Proto také Russell tvrdí, že se svými dosavadními výkony je spokojen. Polského veterána totiž pravidelně poráží.

S týmem se mně dobře spolupracuje,“ neopomněl zdůraznit. „Lidé, jak u Williamsu, tak u Mercedesu, přesně vědí, co mají dělat.“ Že není vystaven enormního tlaku kvůli výsledkům, mu pochopitelně vyhovuje.

Se stříbrným šípem se ovšem vytáhl. Zaznamenal čas 1:29,029, zatímco v sobotní kvalifikaci se musel spokojit se žalostným výkonem 1:31,759. Russell by se do tohoto auta rád posadil častěji. Není však s touto touhou osamocený...

Komentáře ke článku