Novinky

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

  • 30.05.2020 Good Oba závody F1 v Rakousku obdržely oficiální vládní souhlas

  • 30.05.2020 Good Rakouská vláda údajně schválila konání obou závodů F1 na Red Bull Ringu

Facebook Instagram

V Paříži se bude závodit i v příštích třech sezonách

V Paříži se bude závodit i v příštích třech sezonách

Zůstane zachována také trať kolem Invalidovny

Překvapující a potěšující zpráva dorazila z francouzské metropole. E-Prix se v Paříži uskuteční i v příštích třech sezonách.

Přitom právě tato metropole byla počítána za jednoho ze žhavých kandidátů „na odstřel“, především kvůli odporu místních obyvatel, nespokojených s tím spojenými omezeními. Každopádně se předpokládalo, že pokud závod zůstane zachován, bude se stěhovat na jiné místo.

Ani k tomu (zatím) nedošlo. Nadále budou elektrické monoposty kroužit kolem historické budovy Invalidovny s Napoleonovým hrobem. Navzdory tomu, že podmínky v okolí nedovolují stavbu velkokapacitních tribun a tím snižují zisk pořadatelů. 

S Paříží zůstane formule E spjatá i nadále

Při našem posledním setkání jsme se dohodli na prodloužení smlouvy,“ oznámil promotér šampionátu Alejandro Agag. „To je skutečně dobrá zpráva!

V dosavadních třech ročnících vyhrál pokaždé někdo jiný – Lucas di Grassi, Sébastien Buemi a Jean-Éric Vergne. Letos se pojede v sobotu 27. dubna, bohužel zcela nesmyslně prakticky ve stejném čase jako kvalifikace na velkou cenu F1 v Baku.

Komentáře ke článku