Novinky

  • 20.11.2019 Neutral FIA zabavila za účelem zkoumání palivový systém monopostů Ferrari

  • 19.11.2019 Bad Zemřel Frans Verstappen, otec a dědeček pilotů F1 Jose a Maxe

  • 17.11.2019 Neutral Max Verstappen z týmu Red Bull zvítězil ve VC Brazílie v Interlagosu

Facebook Instagram

F1 by podle Vettela měla zůstat na klasických okruzích

F1 by podle Vettela měla zůstat na klasických okruzích

Opustit tradiční destinace by bylo hloupé

Kalendář formule 1 rozšíří v příští sezoně dvě nové destinace, přesněji řečeno jedna nová a jedna staronová. Šampionát zažije premiéru ve vietnamské Hanoji a rovněž se po dlouhých 35 letech objeví v nizozemském Zandvoortu. Jistotu setrvání mezi jednadvacítkou závodů naopak dosud nemají v Německu nebo ve Španělsku.

S touto skutečností není spokojen Sebastian Vettel. Pilot Ferrari během uplynulého víkendu na Hockenheimringu uvedl, že by formule 1 neměla opouštět tradiční místa a nahrazovat je zeměmi, kde se motorsport netěší takové oblibě.

„Myslím si, že způsob, jakým formule 1 vede svůj byznys, je založen na financích. Je ale důležité, abychom jisté velké ceny neztratili. Není důležité, kolik kdo platí. Formule 1 bez Monzy by byla hloupá. Ztratit velké země se spoustou historie, jakými jsou Německo nebo Španělsko, je špatné,“ říká čtyřnásobný šampion.

Sebastian Vettel by nechtěl přijít o tradiční evropské okruhy

Lidé chtějí vždy vydělat peníze. Pokud ale budou některé tratě platit méně než jiné, nepomůže to. Je důležité, abychom závodili v zemích, kde existuje pro tento sport vášeň. To znamená udržet v kalendáři země, jakými jsou Německo, Velká Británie a další ikonická místa. Takový je můj pohled. Stejně tak je větší zábava závodit před mnoha diváky než před prázdnými tribunami, i kdyby byly všechny vybaveny novými sedačkami. Když na nich nikdo nesedí, je to k ničemu.

Komentáře ke článku