Novinky

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

  • 28.05.2020 Bad VC Nizozemska F1 byla pro letošní rok definitivně zrušena

  • 28.05.2020 Neutral Světová rada motorsportu FIA schválila nová pravidla pro MS F1

Facebook Instagram

Gasly hned na první pokus bodoval

Gasly hned na první pokus bodoval

Na Kvjata ale tentokrát nestačil

Hned v první kvalifikaci po návratu do Toro Rosso se Pierru Gaslymu podařilo porazit svého nového týmového kolegu Daniila Kvjata. V závodě to byl sice Rus, kdo tahal z pilotů juniorky Red Bullu za delší konec, ani tentokrát se ale Gasly nenechal zahanbit. Stejně jako sedmý Kvjat totiž skóroval i on, když ukořistil dva body za 9. místo.

Dosáhli jsme dobrého výsledku a se dvěma body jsem spokojen. Tušili jsme, že to bude těžký závod. Vsadili jsme na agresivní strategii brzké zastávky v boxech a věděli jsme, že ve druhé polovině budeme hodně bojovat s jezdci na měkké sadě pneumatik,“ uvedl Gasly.

Dal jsem úplně všechno jak do útočení, tak do bránění, svedli jsme pár dobrých těsných soubojů. Během závodu jsem zjistil docela dost věcí o voze. Je úplně jiný než u Red Bullu. S každým kolem se ale v něm cítím pohodlněji a věřím, že v dalších závodech to bude ještě lepší.

 

Daniil Kvjat si dobře zazávodil a nádavkem získal slušný počet bodů

 

Spokojenost pochopitelně panovala i u Kvjata. Ten se dokázal na sedmé místo propracovat až z chvostu startovního pole, kam jej poslala penalizace za nasazení nové pohonné jednotky.

Byl to fantastický závod. Posunout se z posledního místa na roštu na sedmou pozici je skvělé. Věděli jsme, že chladnější podmínky budou našemu vozu svědčit více. Hodně jsme předjížděli, dobře jsme zacházeli s pneumatikami, zvolili jsme skvělou strategii a také jsme měli konkurenceschopné tempo. Všechno to do sebe zapadlo a se svým výsledkem jsem spokojen. Byla to zábava,“ pochvaloval si letošní ročník Velké ceny Belgie rodák z Ufy.

Italský tým letos již potřetí bodoval s oběma svými vozy. Poprvé se mu to povedlo v Monaku a poté i v Německu.

Komentáře ke článku