Novinky

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

  • 30.05.2020 Good Oba závody F1 v Rakousku obdržely oficiální vládní souhlas

  • 30.05.2020 Good Rakouská vláda údajně schválila konání obou závodů F1 na Red Bull Ringu

Facebook Instagram

Sainz se zlobí, že se nedostal do televize

Sainz se zlobí, že se nedostal do televize

Vítězné předjetí mimo pozornost kamer

Jméno mistra světa roku 2019 známe již dlouho, ale až v Abú Zabí se rozhodlo o vítězi tzv. druhé ligy. Rozhodující bylo až poslední kolo a předjížděcí manévr jezdce McLarenu Carlose Sainze. Španěl díky němu získal jeden bod za desáté místo, které do té doby patřilo loučícímu se Niku Hülkenbergovi. Ale právě díky tomuto jednomu bodu má 96 bodů, o bod více než Pierre Gasly.

Úspěch je to o to větší, že Gasly a Alexander Albon půl roku vlastně nejezdili žádnou "druhou ligu". Vystřídali se ve špičkovém voze Red Bullu a Sainz je překonal navzdory této ​​výhodě.

Jak velké ale muselo být jeho zklamání, když se dozvěděl, že rozhodující předjížděcí manévr v posledním kole sezony sestávající z 21 závodů se ani nedostal do přímého televizního přenosu. Alespoň ho tedy fanouškům popsal.

"Nechci se nad tím dlouho rozčilovat, ale celý víkend se mluvilo o tom, kdo vyhraje tento boj středu pole o šesté místo. Bojovalo se o něj do posledního kola, rozhodlo se v jedné z posledních zatáček, ale nedostalo se to do televize. Nechápu, jak se o tomto boji může tolik mluvit a pak se to lidem neukáže,“ řekl 25letý jezdec.

Konečně jsem se dostal za Nika tak blízko, že jsem se mohl pokusit o předjetí v deváté zatáčce, ale raději jsem se stáhl, abych mohl zaútočit v jedenácté. Výjezd z desáté se mi ale nevydařil podle představ, takže jsem pak Nika doháněl z poměrně velké dálky. Všiml jsem si skulinky uvnitř zatáčky, byť docela malé. Řekl jsem si, že když to vyšlo proti Pérezovi, tak to zkusím i na Nika, takže jsem se do toho vrhl. Je šílené, že soutěž rozhodl souboj v závěrečném kole, v posledním místě vhodném k předjetí."


Je třeba říci, že Albon letos na začátku sezony platil nováčkovskou daň, pak doháněl velkou bodovou ztrátu a po šestém místě na okruhu Yas Marina má 92 bodů. Gasly měl 95 bodů již před víkendem. Včera mu boj znemožnila kolize po startu, když ho Lance Stroll zezadu roztočil a on si pak rozbil předek vozu o Sergia Péreze.

"Jsem strašně nas****, že jsem nemohl bojovat s Carlosem. Rychlí jsme byli dost," zlobil se po závodě Gasly. "Jedenácté místo na startu byla silná pozice. Byl jsem dvě místa před (týmovým kolegou) Daniilem (Kvjatem) a on byl v cíli devátý. Alex byl mimo můj dosah, ale chtěl jsem být v cíli před Carlosem. Měli jsme opravdu dobrou šanci a Lance nám ji vzal."

Sainz je letos nejlépe umístěným jezdcem s motorem Renault a také nejvýše klasifikovaným pilotem McLarenu od čtvrtého místa Lewise Hamiltona v sezoně 2012.

Komentáře ke článku