Novinky

  • 24.10.2020 Good Pole position pro VC Portugalska si vyjel Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 24.10.2020 Good I třetí trénink na VC Portugalska vyhrál Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 23.10.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC Portugalska zvítězil Valtteri Bottas (Mercedes)

Facebook Instagram

Na virtuální scénu míří také F2 s F3

Na virtuální scénu míří také F2 s F3

První závody jsou na programu již tento víkend

Šampionáty FIA F2 a FIA F3 se stávají dalšími sériemi, které během koronavirové přestávky vstupují na scénu elektronického sportu. Společně uspořádají čtyřdílný virtuální seriál.

První klání se uskuteční již tuto neděli od 17:00 SELČ na trati v bahrajnském Sáchiru. Závodníci se během něj utkají v loňské edici oficiální hry formule 1 s monoposty F2. Součástí podniku budou stejně jako ve skutečnosti dva závody. Nejprve přijde na řadu třicetiminutové hlavní klání a poté pětikolový sprint, na jehož start se piloti postaví podle výsledků úvodní bitvy. Tak jako v realitě ale dojde k otočení nejlepší osmičky.

Bahrajnskou startovní listinu utvoří desítka stájí. Jsou jimi Carlin, ART, DAMS, UNI-Virtuosi, Prema, Charouz Racing System, Campos, MP Motorsport, Trident a HWA, který však loni v poli ještě nefiguroval a nastoupí tak s vozy svého předchůdce Ardenu. Nasadí ovšem pouze jeden monopost, neboť ten druhý se startovním číslem 19, se kterým loni závodil tragicky zesnulý Anthoine Hubert, zůstane na Francouzovu počest neobsazen.

V akci uvidíme současné piloty F2 a F3, ale i ty bývalé. Aktuální rošt „druhé ligy“ budou reprezentovat Christian Lundgaard (ART Grand Prix), Callum Ilott (UNI – Virtuosi), Louis Delétraz (Charouz Racing System), Jack Aitken (Campos), Nobuharu Macušita (MP Motorsport), Felipe Drugovich (MP Motorsport) a Luca Ghiotto. Ten sice bude v letošní sezoně F2 hájit barvy nováčkovské ekipy Hitech GP, která ale bude kvůli absenci ve hře F1 2019 v bahrajnském klání chybět a tak se během tohoto víkendu vrátí ke svému loňskému zaměstnavateli UNI-Virtuosi.

Luca Ghiotto si znovu zazávodí v barvách stáje UNI-Virtuosi. Foto: FIA Formula 2

Stejně jako formule 2 bude mít sedmičlenné zastoupení také současná F3. Stane se tak zásluhou Théa Pourchaireho (ART Grand Prix), Frederika Vestiho (Prema), Jacka Doohana (HWA), Olliho Caldwella (Trident), Lirima Zendeliho (Trident), Calana Williamse a Liama Lawsona. Poslední dva jmenovaní nebudou moci ze stejného důvodu jako výše zmíněný Ghiotto nastoupit za své současné ekipy. Williamse, který letos ve F3 usedne do kokpitu Jenzer Motorsportu, uvidíme u stáje DAMS, jezdec Hitechu Lawson nastoupí za Campos.

Z řad bývalých pilotů těchto juniorských šampionátů se pak představí Antonio Fuoco (Carlin), Norman Nato (Carlin), Oliver Rowland (DAMS) a Juan Manuel Correa (Charouz Racing System). Zazávodí si ale rovněž Arthur Leclerc. Bratr pilota Ferrari ve formuli 1 Charlese Leclerca nastoupí za Premu. U tohoto týmu bude letos Monačan působit i na skutečných závodních okruzích, avšak v šampionátu Formula Regional European Championship.

Jezdci budou závodit s jednotným nastavením a pravidla jim umožní využívat pomůcek pro řízení. Zároveň se nemusejí obávat poškození svých vozů, které bude deaktivováno. Zbývající tři podniky se uskuteční během nadcházejících víkendů v Barceloně, Monte Carlu a v Baku.

Stáj Sestava
Carlin Antonio Fuoco, Norman Nato
ART Christian Lundgaard, Théo Pourchaire
DAMS Oliver Rowland, Calan Williams
UNI-Virtuosi Callum Ilott, Luca Ghiotto
Prema Frederik Vesti, Arthur Leclerc
Charouz Racing System Louis Delétraz, Juan Manuel Correa
Campos Liam Lawson, Jack Aitken
MP Motorsport Nobuharu Macušita, Felipe Drugovich
HWA Jack Doohan
Trident Olli Caldwell, Lirim Zendeli

zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku