Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

  • 08.07.2020 Neutral Fernando Alonso byl potvrzen jako závodní jezdec Renaultu ve F1 pro rok 2021

Facebook Instagram

Přijeďte, ale uklízet si budete sami

Přijeďte, ale uklízet si budete sami

Wurzova představa o VC Rakouska

I když ještě vůbec není jisté, zda se na Red Bull Ringu 5. a 12. července sezona F1 opravdu rozeběhne, už se spřádají detailní plány, jak celou akci zorganizovat. Svou troškou do mlýna přispěl také Alexander Wurz, někdejší závodník a dnes šéf zájmového sdružení pilotů F1 GPDA.

V rozhovoru, který na Instagramu vedl s komentátorem televize ORF Ernstem Hausleitnerem, především oprášil svůj nápad s použitím speciální aplikace pro mobilní telefony. Ta sleduje pohyb dotyčného a může tak v případě, kdy se u něj prokáže nemoc Covid-19, určit, s kým a kde se setkal. Něco podobného nabízí v současnosti ke stažení rakouský Červený kříž. Ovšem na dobrovolné bázi, protože to odporuje platnému zákonu na ochranu osobních dat. 

Takovou fotku letos nikdo na Red Bull Ringu nepořídí. Foto: Toro Rosso

Wurz by to však prostě nařídil a má pro to i zdůvodnění: „V podstatě jde o podobný princip jako u antidopinkových kontrol. Každý profesionální sportovec musí každý den hlásit, kde se nachází. Jen bychom to rozšířili na inženýry a mechaniky. Hned budeme vědět: Ok, tenhle je pozitivní a máme u něj zaznamenaný kontakt se sedmnácti lidmi, které je třeba poslat do karantény.

Dosti bizarně vypadá Wurzova idea ohledně ubytování „přespolních“. Předpokládá totiž, že by v hotelích zcela odpadla pokojová služba: „Prostě si budeme sami stlát, abychom minimalizovali riziko. Potraviny dodají jen předem prověřené firmy a samotný proces předání bude uzpůsoben tak, aby se dovnitř ani ven nedostal virus.

Zajímavě mohou vypadat také porady týmů, jejichž účastníci budou dodržovat dvoumetrové odstupy a dorozumívat se pomocí komunikačních zařízení.

Wurz při všem optimismu neskrývá, že v cestě stojí ještě spousta překážek. Tou největší je, jak umožnit vstup do země občanům států, v nichž v inkriminované době nebude nákaza pod kontrolou.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku