Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Vettel by mohl být novým prezidentem FIA

Vettel by mohl být novým prezidentem FIA

Možná po etapě u Aston Martinu?

Tak co bude příští rok dělat Sebastian Vettel? Když čtyřnásobný mistr světa zůstane bez práce, divoké spekulace a kombinace na sebe nenechají dlouho čekat.

Web RaceFans například zveřejnil článek, ve kterém rozebírá Vettelův případný přestup do týmu Aston Martin. Má i pár zajímavých argumentů. Kupříkladu, že každá automobilka chce své jméno ve F1 spojit se známým závodníkem. Také je pravdou, že Aston Martin a majitel týmu Lawrence Stroll by si Vettela asi mohli dovolit zaplatit.

Samozřejmě, je tu i pár problémů. Třeba ten, že tým má platnou smlouvu s dvěma jezdci, z nichž jeden je synem majitele. Druhý, Sergio Pérez, by chtěl nejen odškodné za dvě sezony, ale z týmu by spolu s ním v čase krize odešli i mexičtí sponzoři. Kromě toho šéf týmu nedávno oznámil, že jezdecká dvojice se měnit nebude.

Ještě zajímavější je úvaha, že z Vettela by mohl být dobrý prezident FIA, když Jeanu Todtovi zrovna letos končí poslední funkční období. Toto ale není pouze výplodem znuděného novináře. Myšlenka se líbí samotnému Todtovi.

"Možná by z něj byl dobrý prezident FIA. Nikdy neříkejte nikdy," řekl Todt v rozhovoru pro Sky Sports F1. "Sebastian je jedním z nejtalentovanějších jezdců v motorsportu. Možností je mnoho, ale my mu můžeme pouze držet palce. Jsem si jist, že kdokoliv ho získá, udělá správnou volbu."

Bude ze závodníka prezident? Foto: Ferrari

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku