Novinky

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

  • 31.05.2020 Good Stoffel Vandoorne (Mercedes) vyhrál virtuální závod formule E v New Yorku

Facebook Instagram

Vettel by mohl být novým prezidentem FIA

Vettel by mohl být novým prezidentem FIA

Možná po etapě u Aston Martinu?

Tak co bude příští rok dělat Sebastian Vettel? Když čtyřnásobný mistr světa zůstane bez práce, divoké spekulace a kombinace na sebe nenechají dlouho čekat.

Web RaceFans například zveřejnil článek, ve kterém rozebírá Vettelův případný přestup do týmu Aston Martin. Má i pár zajímavých argumentů. Kupříkladu, že každá automobilka chce své jméno ve F1 spojit se známým závodníkem. Také je pravdou, že Aston Martin a majitel týmu Lawrence Stroll by si Vettela asi mohli dovolit zaplatit.

Samozřejmě, je tu i pár problémů. Třeba ten, že tým má platnou smlouvu s dvěma jezdci, z nichž jeden je synem majitele. Druhý, Sergio Pérez, by chtěl nejen odškodné za dvě sezony, ale z týmu by spolu s ním v čase krize odešli i mexičtí sponzoři. Kromě toho šéf týmu nedávno oznámil, že jezdecká dvojice se měnit nebude.

Ještě zajímavější je úvaha, že z Vettela by mohl být dobrý prezident FIA, když Jeanu Todtovi zrovna letos končí poslední funkční období. Toto ale není pouze výplodem znuděného novináře. Myšlenka se líbí samotnému Todtovi.

"Možná by z něj byl dobrý prezident FIA. Nikdy neříkejte nikdy," řekl Todt v rozhovoru pro Sky Sports F1. "Sebastian je jedním z nejtalentovanějších jezdců v motorsportu. Možností je mnoho, ale my mu můžeme pouze držet palce. Jsem si jist, že kdokoliv ho získá, udělá správnou volbu."

Bude ze závodníka prezident? Foto: Ferrari

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku