Novinky

  • 13.07.2020 Neutral Podle neoficiální zprávy již podepsal Valtteri Bottas s Mercedesem smlouvu na rok 2021

  • 13.07.2020 Neutral Petr Ptáček obsadil v úvodních závodech F Renault Eurocupu v Monze 9. a 14. místo

  • 12.07.2020 Neutral Felix Rosenqvist (Ganassi) vyhrál druhý závod seriálu IndyCar na Road America

Facebook Instagram

ROKiT prý začne podporovat Mercedes

ROKiT prý začne podporovat Mercedes

Došlo ke krádeži sponzora?

Několik zahraničních médií vyrukovalo s tvrzením, že ROKiT vyjednává s týmem Mercedes o sponzorské smlouvě.

Je to tentýž ROKiT, který měl platnou sponzorskou smlouvu s Williamsem, ale na konci května tohoto roku bylo oznámeno ukončení této smlouvy. Ve stejný den, jako tým oznámil, že hledá velkého investora, možná i nového majitele majoritního podílu Franka Williamse. Říkalo se, že ROKiT neposílá peníze v dohodnutých termínech. Společnost ale oznámila, že její jiné aktivity v motorsportu, ve Formuli E a v Sérii W, budou pokračovat.

Objevily se dvě rozdílné verze příběhu o spojení ROKiTu s Mercedesem. Web motorsport tvrdí, že Williams informoval ROKiT o ukončení smlouvy na titulárního sponzora týmu v ten samý den, kdy to oznámil světu. Claire Williamsová prý takto udělala ve jménu týmu i na voze prostor pro společnost, která Williams koupí. Konkurenční portál racefans ale cituje přímo Williamsovou.

"Jsme absolutně v šoku z toho, že tým, s nímž máme dlouholetý vztah, podepsal smlouvu s ROKiTem. Hlavně, když předci dobře ví, k čemu u nás došlo," řekla zástupkyně šéfa týmu.

Podle tohoto webu si ROKiT vybíral z týmů Mercedes, Ferrari, Racing Point a Haas, zatímco Williams ho za zrušení smlouvy žaluje o 25 milionů amerických dolarů.

Tak se zdá, že ROKiT z F1 nezmizí. Pouze se přestěhuje. Foto: Williams

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku