Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Petecof přeskočí z regionální formule rovnou do F2

Petecof přeskočí z regionální formule rovnou do F2

Angažoval ho Campos

Obvykle slouží jezdcům série Formula Regional European Championship jako mezistupeň při přechodu z formule 4 do šampionátu FIA F3. Gianluca Petecof se ale rozhodl pro poněkud jinou cestu. Po loňském titulu ve Formula Regional European Championship s týmem Prema bude letos závodit rovnou ve formuli 2. Tam se představí v barvách Camposu, kde utvoří sestavu s Ralphem Boschungem.

„Jedním z posledních Adriánových (nedávno zesnulý zakladatel týmu Adrián Campos – pozn. red.) přání bylo mít mě ve voze Camposu. Mám díky tomu větší motivaci než kdy dříve. Campos Racing má vítěznou kulturu a dávat mladým jezdcům jedinečné příležitosti je v jeho DNA. Nemůžu se dočkat, až začneme spolupracovat,“ řekl Petecof.

Sportovní ředitel stáje Adrián Campos mladší dodal: „Myslím, že hovořím za celý tým, když řeknu, že jsme velice nadšení z toho, že poslední volné místo v naší sestavě zaujme takový profík jako Gianluca, který je navíc hladový po vítězství. Má před sebou hodně práce, ale nezapomínejme, že je to úřadující šampion Formula Regional European Championship. Všichni si jsme jistí, že Gianluca i Ralph dosáhnou v sezoně 2021 dobrých výsledků. Můj otec už tuto smlouvu (s Petecofem – pozn. red.) uzavřít nestihl. Víme ale, že si přál Gianlucu angažovat a hodně jsme se snažili, aby se to povedlo.“

Gianluca Petecof bude letos ve formuli 2 závodit s monopostem stáje Campos. Foto: Campos

Petecof byl ještě donedávna součástí Jezdecké akademie Ferrari. Na začátku února ale Brazilec oznámil, že ji opouští.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Formula Regional European Championship