Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Alfa Romeo ukázalo C41

Alfa Romeo ukázalo C41

Malé změny, velká víra ve Ferrari.

Tým Alfa Romeo představilo svůj vůz pro sezonu 2021 pojmenovaný C41. Jméno je zajímavější, než by se na první pohled zdálo. Stačí si vzpomenout, že loni nesl vůz označení C39, předloni C38. Můžeme se domnívat, že C40 je vůz využívající přísavný efekt, který se začal vyvíjet na počátku minulého roku, ale pak byl projekt zmrazen, když se změna technických pravidel odložila na rok 2022.

Kromě toho ale na novém voze Alfa Romeo není mnoho zajímavého k vidění. Opět se mírně změnil barevný design, ačkoli barvy zůstaly stejné. Zatímco loňský vůz měl bílé bočnice a červený kryt motoru, současný to má naopak. Kromě Alfa Romeo má nejvíce prostoru Orlen, který zůstal titulárním sponzorem týmu a kvůli kterému představení vozu proběhlo ve Varšavě.

Vývojové žetony byly použity v přední části vozu. Změněný nos, přední nárazová struktura a přední zavěšení kol je nejspíš reakcí na oříznutí podlahy a difuzoru v zadní části vozu, což jsou změny vynuceny technickými pravidly pro rok 2021.

Pokud letošní vůz bude rychlejší než loňský, hlavní zásluhu na tom ponese nová pohonná jednotka Ferrari. Ta po silné sezoně 2019 loni přišla o konkurenceschopnost a ani Maranello nepopíralo, že byla nejslabší ze všech. To by se v roce 2021 mohlo změnit.

"Spolupráce s Ferrari pokračuje dobře. Tuto zimu jsme měli mítink, velmi dlouhý mítink, na kterém jsme diskutovali o minulé sezoně, která evidentně nebyla z naší strany perfektní. Ale jsme na dobré cestě. Tak se zdá, že tento rok doběhnou velkou část toho, co loni ztratili," řekl Frédéric Vasseur, šéf týmu.

Nové Alfa Romeo C41. Foto: Alfa Romeo

Závodními jezdci zůstali matador Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi, člen Jezdecké akademie Ferrari. Náhradníkem je Polák Robert Kubica.

Zdroj: Alfa Romeo, úvodní foto: Alfa Romeo

Komentáře ke článku