Novinky

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

  • 23.09.2021 Neutral Program VC Monaka 2022 se uskuteční pouze ve třech dnech

Facebook Instagram

Alfa Romeo si sama vybere oba jezdce

Alfa Romeo si sama vybere oba jezdce

Dohoda s Akademií Ferrari zatím není.

Včera jsme informovali, že Sauber a Alfa Romeo prodloužily současnou spolupráci a švýcarský tým bude nadále reprezentovat italskou značku, přičemž součástí dohody je i Ferrari. Jak však v novém rozhovoru prozrazuje Frédéric Vasseur, jistotu mají pouze motory Ferrari, ne jezdec z Jezdecké akademie Ferrari.

"Samozřejmě, otázka jezdců je klíčová," řekl šéf týmu v rozhovoru pro Motorsport. "V budoucnu budeme mít volnou ruku. Hned ale musím dodat, že provázání s Ferrari znamená velkou pravděpodobnost, že spolu budeme mluvit o jejich jezdcích. V současnosti máme Antonia. Zlepšuje se, odvádí dobrou práci a já rozhodně chci udržet dobré vztahy s Ferrari. Pravdou však je, že máme volnou ruku."

Když Vasseur řekl my, myslel tím sebe a možná ještě své šéfy ve společnosti Sauber. Automobilka Alfa Romeo si také nedělá žádný nárok na obsazování kokpitů, ačkoli můžeme hádat, že přítomnost italského jezdce Antonia Giovinazziho v týmu jí dělá radost.

"Ševče, drž se svého kopyta! Odpověď je tedy ne," odpověděl generální ředitel Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, na otázku, zda bude mít při výběru jezdců nějaké slovo. "Rozhodovat o tom bude pouze jediný člověk, jeho jméno je Fred Vasseur. Já vím hodně o prodávání aut, on ví hodně o vedení týmu. Dělá to již 25 let a je v tom velmi dobrý."

Vasseur šéfuje závodním týmům od roku 1996 a je zvyklý rozhodovat sám. Foto: Alfa Romeo

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alfa Romeo