Novinky

  • 16.09.2021 Neutral Aston Martin pro příští sezonu F1 potvrdil Lance Strolla a Sebastiana Vettela

  • 08.09.2021 Neutral Robert Kubica zastoupí Kimiho Räikkönena v Alfě Romeo i ve VC Itálie

  • 08.09.2021 Good Alexander Albon bude od příští sezóny jezdit za tým Williams.

Facebook Instagram

Sauber vyjednává se Stellantisem

Sauber vyjednává se Stellantisem

Chce si udržet značku Alfa Romeo.

Tým zapsán ve startovní listině velkých cen jako Alfa Romeo Racing Orlen pořád patří společnosti Sauber Motorsport a značka Alfa Romeo je ve F1 díky trojdohodě se Sauberem a s Ferrari. Italská automobilová značka přitom již dlouho nemá svůj osud ve vlastních rukou. Nejprve spadla pod automobilku Fiat, který se pak sloučil s Chryslerem a tento koncern se na přelomu let 2020 a 2021 podařilo sloučit s koncernem PSA (bývalý Peugeot-Citroen), čímž vznikl gigant jménem Stellantis. Sauber nyní musí vedení Stellantisu přesvědčit, že udržet jednu z mnoha a mnoha jeho značek ve F1 má skutečně smysl.

Aby to nebylo málo komplikované, ve vzorci se počítá s Ferrari, které je v roli dodavatele pohonných jednotek a technického partnera a zároveň sponzora jednoho z vozů, ve kterém aktuálně závodí Antonio Giovinazzi, a které není součástí Stellantisu, ale rovněž spadá do impéria rodiny Agnelliů. Pokud se nepodaří prodloužit dohodu, která má platnost pouze do konce tohoto roku, Sauber může snadno zůstat bez titulárního sponzora i bez podpory Ferrari.

"Řekl bych, že rozhovory o prodloužení smlouvy se nesou v pozitivním duchu a já doufám, že partnerství bude pokračovat," řekl šéf týmu, Frédéric Vasseur. "Musí si nejprve u sebe trochu uklidit (po sloučení), ale zatím poslední vyjádření Stellantisu ohledně značky Alfa Romeo mi udělalo radost.

Chtějí nás podporovat a já si myslím, že Alfa Romeo je velmi cennou součástí jejich skupiny. Také je cennou součástí F1, protože se zařadila k ikonám tohoto šampionátu hned při jeho vzniku. Věřím, že se nám to podaří."

Vasseur potřebuje udržet Sauber, Alfa Romeo a Ferrari pohromadě. Foto: Alfa Romeo

Partnerství trvající od roku 2018 přitom již začalo zapouštět kořeny. Designéři Sauberu pomáhaly Alfa Romeo s designem modelu Giulia GTA a GTAm, samozřejmě ne nezištně.

"Pro týmy F1 není snadné zvyknout si na projekty z "normálního" života, chce to změnu mentality. Ale jsme na správné cestě, Sauberu se zvyšují příjmy z vedlejší činnosti a roste. Brzy z toho bude slušný bonus do rozpočtu."

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Alfa Romeo