Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Alonso je náročný

Alonso je náročný

Jeho šéfovi se to ale líbí!

Davide Brivio, úplný nováček ve světě F1, bude z pozice závodního ředitele (prakticky šéfa týmu) spolupracovat s dvojnásobným šampionem a jedním z nejpopulárnějších závodníků na planetě, Fernandem Alonsem, jenž má i přes dvouletou přestávku 17 let zkušeností se závoděním ve F1 za čtyři různé týmy včetně toho z Enstone. A Alonso ví, co chce.

"Když jsme se poprvé setkali, byl jsem nadšený," řekl Brivio při představení vozu Alpine A521. "Máme v týmu velkého šampiona a je na něm vidět, že je extrémně motivovaný. Vrací se do náročného sportu, náročného prostředí F1. Touží po návratu a je připraven bojovat.

Je to jasné, když s ním mluvíte, když ho vidíte pracovat, že se chce vrátit na vrchol. Takže nepochybuji, že do toho dá všechno. Pokud mu dáme dobré auto, jistě bude bojovat o přední umístění. Měli jsme jen pár kratších rozhovorů, ale je to takový normální chlapík, ale extrémně motivovaný, s extrémní touhou najít a dát dohromady vše potřebné k tomu, aby dostal z vozu a týmu maximum.

Nevrací se jenom proto, aby znovu jezdil. Vrací se s tím, že chce dobré výsledky a satisfakci. Ano, umí být dost náročný, ale mně se to líbí. Potřebujeme tento typ jezdců, kteří chtějí mít všechno perfektní, aby pak mohli podávat maximální výkony. Takže já tento přístup vítám. Musíme spolupracovat, pokud chceme naplno využít jeho kvality a jeho potenciál."

Alonso má na tým vysoké nároky. Foto: McLaren

Zatímco generální ředitel automobilky Renault, Luca de Meo, se nechal slyšet, že by rád viděl i vítězství svého týmu ve velké ceně, podle Briviu by byl velkých úspěchem i častější boj o pódiová umístění než loni.

Zdroj: Racer, úvodní foto: Renault

Komentáře ke článku