Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Mercedes prý vezme Russella a Verstappena

Mercedes prý vezme Russella a Verstappena

Brown říká kraviny.

Zak Brown řekl, že Mercedes "očividně" čeká velká změna jezdecké sestavy. Tým se podle jeho mínění rozloučí s Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem a do nové éry F1 vykročí s omlazenou sestavou.

"Podle mě budou v roce 2022 za Mercedes závodit Max a George. Je to očividné," cituje šéfa McLarenu Daily Mail. "Lewis jde za osmým titulem a podepsal pouze jednoletou smlouvu. Georgovi také končí smlouva (s Williamsem) a Max se vyvlékne z té své (s Red Bullem). George je mladý, Max je také mladý, ale už i zkušený. Být na místě šéfa Mercedesu, tak by mi bylo jasné, že to je moje sestava pro příštích pět let. Zajímavá otázka je, co udělá Red Bull. Bude to mít těžké, všichni mají víceleté smlouvy."

Nutno podotknout, že rozhovor byl očividně udělán ještě před VC Bahrajnu. Dnes se již nezdá být jistý Hamiltonův titul, a už vůbec ne to, že Verstappenovi se aktivuje dodatek smlouvy o možnosti jejího předčasného ukončení z důvodu nedostatečné konkurenceschopnosti týmu. Šéf Mercedesu už stihl i zareagovat.

"Brown je jako Christian Horner," řekl Toto Wolff. "Oba říkají kraviny. Zak tímto šťouchl do Christiana. Já to vůbec neřeším."

Šeptá se, že Hamilton nechce být v jednom týmu s Russellem a dříve dobré vztahy mezi nimi ochladly na bod mrazu. Že sedminásobný šampion chtěl mít právo zablokovat nového jezdce do týmu, měl být i jeden z důvodů, proč smlouvu na sezonu 2021 podepisoval až na začátku tohoto roku a proč má platnost pouze do konce roku.

"O tomto slyším poprvé. Ale vztahy mezi mými jezdci je teď jedna z posledních věcí, které by mi mohly dělat starosti. Ale dokážu si představit, že na tom bude něco pravdy, protože konkurence je tvrdá a velcí šampióni rozeznají, když se na scéně objeví nový talent. George je budoucnost."

Kompletní výměna jezdců se možná nechystá, ale Wolff očividně potřebuje tým připravit na éru po Hamiltonovi. Foto: Mercedes

A Wolff také Hamiltonovi vzkázal, že na něj tentokrát nehodlá čekat do poslední chvíle. V Bahrajnu totiž jezdec řekl: "Nemám pocit, že by tohle měl být konec cesty. Ale o osm měsíců to mohu cítit jinak."

"Nechci teď rozpoutat diskusi o tom, kdo bude za Mercedes závodit příští rok, ale už to nemíníme odkládat až do ledna," reaguje Wolff. "Valtteri, jako obvykle, v létě oznámil podepsání nové smlouvy. To je správný čas. Jezdci to dá klid a díky tomu se může koncentrovat na svou práci. Nepochybujeme o Valtterim ani Lewisovi, ale budeme s nimi mluvit a nebude to v lednu."

Pokud se potvrdí, že Red Bull má aktuálně nejrychlejší vůz, Verstappen ani nemusí mít o přestup zájem.

"Pokud to takhle půjde dál, tak se Helmut (Marko) nemusí vůbec obávat. S Red Bullem jsem už dlouho, znám naše lidi a dobře se mi s nimi spolupracuje," nechal se slyšet Verstappen.

Zdroj: Daily Mail, OE24, Sport1, úvodní foto: Mercedes