Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Red Bull byl opět na lovu u Mercedesu

Red Bull byl opět na lovu u Mercedesu

Na špičkové motoráře si ale bude muset počkat.

Red Bull byl na nákupech v Mercedes AMG High Performance Powertrains, motorové továrně Mercedesu. K již oznámeným šesti motorářům Mercedesu, kteří budou pracovat v Red Bull Powertrains, přidal další.

"Myslím, že oslovili kolem stovky inženýrů, ale získali pouze 15 z nich," bagatelizuje Toto Wolff odliv svých zaměstnanců. "Je to tak, jak to je. Respektuji každého, kdo se snaží bránit nebo rozvinout svou společnost. Když chce někdo ve Spojeném království stavět motory F1, vhodné lidi najde pouze u nás v Mercedesu. V Brixwortu pracuje kolem 900 lidí, takže pokud přijdeme o patnáct, tak se nic neděje. Musím uznat, že Red Bull se pustil do mimořádně komplexního projektu. Hodlá zdolat Everest. Vlastně se docela těším na novou válku motorářů."

"Začínáme od nuly, takže je mimořádně důležité získat na klíčové pozice správné lidi. Zdá se, že jsme našli pár velmi talentovaných," vysvětluje Horner. "Pamatuji si ještě časy, kdy se ve F1 říkalo, že výrobce energeťáku nebude nikdy schopen postavit pořádně šasi. Myslím, že jsme jim už dokázali, že byli na omylu. Teď hodláme udělat totéž na poli motorů."

Klíčoví lidé od Mercedesu však nepřekročí práh Red Bullu až do roku 2023, kdy se již bude pracovat na nových pohonných jednotkách pro rok 2025.

"Někteří z nich nesmí odejít přímo ke konkurenci, tedy do Red Bull Powertrains, před koncem roku 2023. To je dlouhá doba. Většina z odcházejících jsou ale lidé z výroby, ne hledači výkonu," dodává Wolff.

Před koncem roku 2023 sem klíčoví lidé Mercedesu nesmějí. Foto: Red Bull

Zdroj: grandprix, Sky, úvodní foto: Red Bull