Novinky

  • 17.04.2024 Good Andretti zprovoznil menší továrnu F1 v Silverstonu

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

Facebook Instagram

Chovet doma přece jen nastoupí

Chovet doma přece jen nastoupí

U Camposu nahradí Tótha

Před druhým podnikem letošní sezony FIA F3 ve francouzském Le Castelletu přišel Pierre-Louis Chovet o podporu svého hlavního sponzora a tím jeho účinkování u stáje Jenzer Motorsport skončilo. Jeho místo zaujal Johnathan Hoggard. Nakonec ale letos Choveta ve FIA F3 uvidíme minimálně ještě jednou. V Le Castelletu totiž dostane šanci u týmu Campos. Zde nahradí Lászla Tótha, který byl krátce před začátkem víkendu pozitivně testován na koronavirus.

„Ve čtvrtek večer mi volal Adrián Campos mladší a řekl mi, že jsem v seznamu kandidátů na Lászlovu sedačku nejvýše. Jsem opravdu poctěn a připraven se ke Camposu pro můj domácí závod připojit. Jak si jistě dovedete představit, vzhledem k pozici, ve které se nacházím, to pro mě je skvělá příležitost. Jsem připraven s týmem spolupracovat a dát do toho na trati všechno. László, tobě přeji brzké uzdravení a buď si jistý, že se o tu tvou bestii (auto – pozn. red.) dobře postarám,“ uvedl Chovet.

Sportovní ředitel Camposu Adrián Campos mladší dodává: „Nejprve bych rád poděkoval Lászlovi a všem lidem okolo něj za jejich spolupráci při hledání řešení pro podnik v Le Castelletu. Současně bych rád vřele přivítal Pierra-Louise. Bude to vzrušující a očekáváme, že se nám na Paul Ricardu bude dařit. Úvodní podnik nám podle představ úplně nevyšel. Šampionát je velmi vyrovnaný a pro všechny naše jezdce šlo o první start v této sérii. Chceme tuto situaci zvrátit, stejně jako před pár týdny ve formuli 2. Jsme si jistí, že uspějeme a že bude následovat spousta dobrých výsledků.“

Do vozu se startovním číslem 20 usedne ve Francii Pierre-Louis Chovet. Foto: Campos Racing

 

Chovet doplní v sestavě Camposu Lorenza Colomba a Amauryho Cordeela. Jak Chovet, tak stáj Campos při úvodním podniku sezony v Barceloně žádné body nezískala. Zatímco Chovet je celkově dvacátý první, Cordeel dvacátý třetí, Colombo dvacátý devátý a Tóthovi, který bude v Le Castelletu chybět, patří třicátá pozice.

Chovet se s monopostem FIA F3 stáje Campos nesveze poprvé. Francouz v barvách španělské stáje nastoupil již loni při úvodním dni posezonních testů v Barceloně.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Campos Racing