Novinky

  • 24.09.2023 Good Red Bull Racing získal pošesté Pohár konstruktérů a obhájil prvenství

  • 23.09.2023 Good Fernando Alonso jako první v historii ujel přes 100 000 km ve velkých cenách

  • 23.09.2023 Good Za Scuderii AlphaTauri budou v příští sezoně jezdit Juki Cunoda a Daniel Ricciardo

Facebook Instagram

Russella chyba velmi mrzí

Russella chyba velmi mrzí

Mercedes by riskoval znovu.

George Russella velmi mrzí havárie, kterou v posledním kole Velké ceny Singapuru přišel o všechny body, které by dostal za třetí místo. Poslední kola závodu strávil hledáním cesty před mclaren Landa Norrise, který však byl skrze DRS úmyslně tažený takticky bojujícím Carlosem Sainzem na Ferrari. V posledním kole udělal i Norris chybu a otřel se o zeď na vnější straně zatáčky. Za ním jedoucí Russell se stěny dotkl ve stejném místě, avšak kontakt byl silnější, jezdec ztratil kontrolu nad vozem a skončil v blízké bariéře.

V tu chvíli jsem se chtěl stočit do klubíčka a s nikým nemluvit,“ přiznává mladý závodník Mercedesu. „Nejhorší pocit na světě. Cítil jsem nejen fyzické, ale i mentální vyčerpání. Byla to šance na vítězství, skončilo to jezdeckou chybou. Je mi to moc líto.

Russell se omluvil týmu a svou chybu připsal ztrátě koncentrace v souboji, ale zároveň řekl, že do tech chvíle to byl asi nejlepší výkon jeho kariéry. Ztráta bodů umožnila Ferrari stáhnout náskok Mercedesu v Poháru konstruktérů na 24 bodů. Lewis Hamilton, který převzal Russellovo třetí místo, má nyní o propastných 71 bodů více, než týmový kolega.

Pokusili jsme se zvítězit a nezvítězili jsme,“ řekl Toto Wolff, šéf týmu Mercedes. „Ale líbí se mi, že stratégové a jezdci vymysleli plán a já si myslím, že to byl dobrý plán. Nechtěli jsme druhé a páté nebo druhé a čtvrté místo, chtěli jsme vyhrát závod. To znamenalo riskovat a já bych byl pro třeba každý den v týdnu.

Russell se nechal ovládnout adrenalinem. Foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes