Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

RB získalo tři klíčové posily

RB získalo tři klíčové posily

Bere si zkušenosti z McLarenu, Alpinu i Red Bullu.

Čerstvě přejmenovaný tým RB, bývalé AlphaTauri, je již pod vedením nového šéfa Laurenta Mekiese a ředitele Petera Bayera a na konci ledna oznámilo získání tří velmi zkušených lidí na klíčové posty.

Potvrdil se příchod Alana Permana. Člověka s mnoha lety zkušeností na místě sportovního ředitele se lehkovážně vzdal Alpine při loňské vlně odchodů a RB ho s radostí vítá na palubě. Sportovní ředitel patří o závodních víkendech mezi lídry týmu, přičemž má na starosti hlavně komunikaci a součinnost s FIA a ostatními účastníky. Mekies byl sportovním ředitelem Ferrari, než přijal místo šéfa týmu RB. Zkušený Permane však dostal ještě silnější pozici závodního ředitele. Například v případě Mekiesovy nepřítomnosti v místě konání velké ceny tedy můžeme očekávat, že závodní tým povede Permane.

Druhým známým jménem je Tim Goss. Goss přichází z FIA, jako Bayer, nicméně jeho jméno musí být povědomé hlavně fanouškům McLarenu, kde působil v letech 1990 až 2018, posledního půl desetiletí v pozici technického ředitele. U RB obsadí místo vyššího technického ředitele, kterého AlphaTauri nemělo. Člověku v pozici vyššího technického ředitele těžko přisoudit konkrétní zásluhy na konkrétní části vozu, spíše mívá na starosti výzkum, získávání know-how, dohled nad investicemi do technického zázemí, víceleté projekty. Můžeme předpokládat, že u italského týmu dohlédne na rozšiřování do anglického Milton Keynes, kde může spolupracovat se sesterským Red Bullem a společností Red Bull Technology.

Méně známý je Guillaume Cattelani, avšak přichází z místa šéfinženýra Red Bullu a se zkušenostmi v oblasti a dynamiky vozu a aerodynamiky nasbíranými i u týmu McLaren. U RB dostal místo zástupce technického ředitele, kterým je Jody Egginton. Připomeňme, že po studené sprše, kterou byl pro stáj neúspěšný vstup do sezony 2023, se s továrnou ve Faenze rychle rozloučil tehdejší šéf aerodynamiky, Dickon Balmforth.

Zatímco Cattelaniho může Red Bull pro sesterskou stáj uvolnit hned a Permane je nezaměstnaný od loňského července, Goss se bude smět k novému týmu připojit až v říjnu.

Do nového týmu míří zkušení harcovníci. Foto: AlphaTauri

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: AlphaTauri