Massa získal první vítězství a Alonso navýšil náskok!

Grand Prix Turecka - závod

Felipe Massa si dojel pro své premiérové vítězství ve formuli 1, když mu situaci ulehčil safety car v úvodu závodu, načež v jeho zbytku neměl před sebe koho pouštět. Během safety caru se Schumacher propadl za Alonsa a už tam zůstal.

Na čtvrtém místě dojel vítěz z Maďarska Jenson Button před de la Rosou, Fisichellou, R. Schumacheram a Rubensem Barrichellem. Räikkönen závod nedojel.

Start závodu byl velmi divoký. Massa se Schumacherem sevřeli dobře nastartovaného Alonsa a znemožnili mu tak postup, ale Fisichella se na vnitřku zatáčky roztočil a Heidfeld na BMW mu urazil přední křídlo, stejně jako svoje.

Scott Speed narazil do Räikkönena a zničil mu zadní část vozu a jedno ze zadních kol, v konečném důsledku skončil Räikkönen v bariéře z pneumatik i v závodě. Spolu s ním ze závodu odstoupili Monteiro a Takuma Sato - oba se stali obětí skrumáže. Obecné leknutí svým nadrženým manévrem způsobil Christian Klien, který pak spolu s Fisichellou spustil řetězovou reakci.

Po 14 kolech Vitantonio Liuzzi roztočil svou formuli v první zatáčce a zůstal tam stát, na trať musel safety car a M. Schumacher přišel o druhé místo, neboť ke svým mechanikům zajeli oba jezdci Ferrari najednou, zatímco Alonso měl čistý vzduch a dostal se před německého pilota.

Po restartu se na čele nic nezměnilo, ve středu pole se ovšem sváděly pěkné boje, tím nejviditelnějším byl mezi Trullim a Barrichellem. Rosberg musel do boxů kvůli ztrátě tlaku hydraulického systému, zatímco Yamamoto skončil na stejném místě co Liuzzi.

M. Schumacher na třetím místě vyletěl v osmé zatáčce a ztratil drahocený čas v polovině závodu.

Felipe Massa zajel z první pozice do boxů 19 kol před cílem, Schumacher měl na Alonsa ztrátu sedm vteřin a Barrichello se dostal před Webbera na šesté místo. V té době spolu hezký souboj sváděli Kubica s Webberem a Barrichello útočil na de la Rosu.

M. Schumacher zajel do boxů 15 kol před koncem a na okruh se vrátil hned za Alonsem. A o tom byl celý zbytek závodu. Schumacher byl rychlejší, ale navzdory těsnému souboji recept na Alonsa nenašel. Ten navýšil svůj náskok na 12 bodů.