• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Montezemolo: "Monte Carlo je vtip, není to závod!"

"Ferrari v Kanadě vyhraje."

Prezident Ferrari, Luca di Montezemolo, je skálopevně přesvědčen, že italský tým vyhraje Grand Prix Kanady.

Nejbližší rival, tým McLaren, dominoval v monacké Grand Prix v uplynulém víkendu, když úřadující mistr světa, Fernando Alonso, zvítězil a do cíle dojel před kolegou Lewisem Hamiltonem. Pilot Ferrari Felipe Massa skončil s minutou ztráty na třetím místě, Kimi Räikkönen byl po startu z šestnáctého místa klasifikován na osmém pozici.

Di Montezemolo je přesvědčený, že se Ferrari podaří kontrovat v podobě vítězství v Montrealu.

"Ferrari v Kanadě vyhraje. Získáme zpět naše pozice, protože pracujeme dnem i nocí," řekl prezident italského týmu agentuře ANSA.

K závodu v Monaku, ve kterém se zřídka objevil nějaký zajímavý moment, se vyjádřil kriticky:

"Monte Carlo je vtip. Dokonce to není ani závod. Je to jenom televizní show."