Vettel byl během závodu požádán týmem o odstoupení

Nakonec zvládl svůj poškozený monopost dovézt do cíle.

Sebastian Vettel odhalil, že byl během Velké ceny Španělska závodu požádán svým týmem o odstoupení ze závodu v době, kdy zpozoroval vážný problém s brzdným systémem monopostu Red Bull.

Potíže Vettela zastihly 15 kol před cílem barcelonského závodu, kdy německý pilot kroužil na 3. místě. Do boxu zajel, aby tým mohl prohlédnout poškození vozu.

"Když jsem opět vyjel na trať, tým mi sdělil, že bych měl odstoupit ze závodu," řekl Vettel v rozhovoru s Auto Motor und Sport.

"Říkali, že je to kvůli poškozené brzdě příliš riskantní. Zeptal jsem se, zda je to skutečně nezbytné, jestli bych nemohl prostě jet pomalu a posbírat nějaké body.

Nedostal jsem odpověď, takže jsem jel dál. V polovině poslední zatáčky jsem dostal zprávu 'pokračuj, ale buď opatrný'. Tak jako tak by bylo příliš pozdě, nájezd do boxů jsem již přejel."

Dotlačit monopost do cíle podle svých slov zvládl neustálým přesouváním brzdné síly na záď vozu.

"Na boxové zídce byli pěkně nervózní, neustále jsem byl upomínán, abych jel pomaleji," dodal.