Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

„Indy Racing League“ k 1. 1. 2011 zmizí ze světa

„Indy Racing League“ k 1. 1. 2011 zmizí ze světa

Značka stále vyvolávala příliš mnoho negativních emocí

Během odhalení nového kalendáře na Milwaukee Mile prozradil výkonný ředitel série Randy Bernard, že počínaje prvním dnem nového roku přestane být používána značka „Indy Racing League“. Pod označením Indy Racing League jsme od roku 1996 do konce roku 2002 mohli najít jak závodní sérii (dnes IZOD IndyCar Series), tak pořadatelskou organizaci, která jako IRL vystupuje nadále. Od sezóny 2003 vypršelo soudní moratorium na název „IndyCar“, takže IRL mohla pojmenovat svou hlavní sérii tradičním názvem.
Dalším dobrým důvodem pro odlišení série a pořadatelské organizace byl vznik juniorské série Infiniti Pro (dnes Firestone Indy Lights), kterou zajišťovala také Indy Racing League. To dnes bude trochu složitější. Od příštího roku zůstane název hlavního šampionátu „IZOD IndyCar Series“, který bude pořádat společnost nesoucí jméno „IndyCar“. Pod ní budou spadat ještě nižší série „Firestone Indy Lights“ a „U.S. F2000 National Championship“.
„IRL od oddělení IRL a CART vyvolává negativní konotace, zatímco „IndyCar“ je značka známá po celém světě,“ říká sportovní ředitel IndyCar Randy Bernard. „Zrovna jsem se vrátil z cesty po Evropě, kde jsem jednal s výrobci vozů a každý koho jsem potkal, věděl, co je IndyCar. Ale část z nich neslyšela o IRL. To samé v Brazílii.“

„Chceme vytvořit podmínky, abychom mohli přivítat zpět těch 15-20 milionů fanoušků, které jsme během poloviny 90. let ztratili. Musíme se vrátit k našim kořenům. Vraťme se k tomu, co IndyCar tvořilo. A k tomu potřebujeme, aby naše značka byla vnímána pozitivně.“

Původní šampionát organizovaný CART nesl v letech 1980-1996 označení „PPG Indy Car World Series“. Ale jelikož IndyCar byla značka vlastněná Indianapolis Motor Speedway a tedy de facto i Indy Racing League rozhodl soud, že na konci sezóny 1996 ji CART musí přestat používat, série se přejmenovala na „PPG CART World Series“ a od roku 1998 do roku 2002 nesla název podle hlavního sponzora „FedEx Championship Series“.
Od přejmenování série Indy Racing League na IndyCar Series se přestalo používat označení „Indy Car“ i pro sezóny, ve kterých se takto šampionát pořádaný CARTem jmenoval. Především z důvodu, aby to nevypadalo, že se jedná o stejnou sérii.