Novinky

  • 06.09.2025 Good Pierre Gasly prodloužil smlouvu s Alpine do konce roku 2028

  • 06.09.2025 Good Daniele Ricciardo je ambasadorem Ford Racingu, značky Raptor

  • 06.09.2025 Good Monako má smlouvu na pořádání GP F1 do roku 2035

Facebook Instagram

Glock v Číně nahradí Pantana

Glock v Číně nahradí Pantana

Jordan nebyl s Italovými výsledky spokojen.

Stáj Jordan dnes zveřejnila, že Německý pilot Timo Glock nahradí ve Velké ceně Číny Giorgia Pantana.
 
Podle oficiálního prohlášení byl jejich kontrakt s Pantanem přerušen.
 
"Bylo mám potěšením letos pracovat Giorgiem, nicméně podle smluvních podmínek je toho nevyhnutelné a my mu přejeme mnoho zdaru do budoucnosti," řekl šéf stáje, Eddie Jordan. "Během sezóny byl Timův výkon na postu třetího jezdce při testech a volných tréninků prvotřídní obzvláště, když zaskakoval při závodu v Kanadě."
 
"Jsem přesvědčen, že jeho neočekávané povolání bude pro Jordan opět prospěšné. V Šanghaji budeme všichni na stejné lodi, protože okruh je pro všechny piloty nový."
 
Během svého angažmá se Pantanovi nepodařilo získat žádný bod, zatímco Timo Glock dojel při svém jediném závodě letos v Kanadě na sedmém místě a pro stáj vybojoval body dva.
 
Třetím jezdcem pro závod v Číně bude Robert Doornbos, vítěz letošního závodu F3000 ve Spa.