Novinky

  • 15.06.2025 Neutral 24h Le Mans vyhrála posádka Kubica, Ye a Hanson ve Ferrari 499P

  • 12.06.2025 Good Apple zveřejnilo haptický trailer na film F1

  • 01.06.2025 Bad Stroll se nezúčastní VC Španělska kvůli bolavé ruce

Facebook Instagram

Novým rezervním pilotem Red Bullu je Félix da Costa

Novým rezervním pilotem Red Bullu je Félix da Costa

Druhým testovacím jezdcem zůstává Buemi.

António Félix da Costa a Sebastien Buemi budou v příští sezóně Formule 1 rezervními a testovacími piloty Red Bullu.

Buemi tuto pozici zastává od začátku sezóny 2012, kdy musel po dvou letech uvolnit závodní sedačku u týmu Toro Rosso.

Švýcar letos závodil v Mistrovství světa vytrvalostních závodů s továrním týmem Toyoty. Nově se k němu přidá Félix da Costa, jenž obsadil třetí pozici v letošním celkovém hodnocení Světové série Formule Renault 3.5, a který nedávno testoval také vůz BMW M3 DTM.

Da Costa byl vážným kandidátem na sedačku u Toro Rosso pro příští sezónu. Tu ale nakonec získal mladý Rus Daniil Kvjat.

Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera jsou kvůli změně pravidel a většímu množství testů pro příští sezónu Buemiho a Da Costova role ještě významnější.

"Je úžasné oznámit podepsání Sebastiena a Antónia pro rok 2014," řekl Horner.

"V příštím roce čeká pravidla Formule 1 největší změna za nějakou dobu a také bude více testů v průběhu sezóny. Proto je pro tým skvělé, že se může spolehnout na dva tak schopné jezdce.

V Sebastienovi máme skvělý zdroj - jezdce s velkým množstvím zkušeností z velkých cen, což bude neocenitelné.

António je na druhou stranu vycházející talent, se kterým již nyní máme dobré pracovní vztahy. Jsem si jistý, že v tak nabité sezóně bude jeho přínos stejně důležitý."