Novinky

  • 12.01.2023 Neutral Vettel po 10 letech a 150 kilometrech prodává Nissan GT-R.

  • 11.01.2023 Good Sebastián Montoya se stal členem juniorky týmu Red Bull.

  • 09.01.2023 Good Dnes se ujímá funkce šéfa Scuderia Ferrari Frédéric Vasseur.

Facebook Instagram

Ricciardovi dělaly starosti hlavně pneumatiky

Ricciardovi dělaly starosti hlavně pneumatiky

Rozhovor s Danielem Ricciardem

Uvědomujete si, že toto bylo vaše třetí vítězství v sezóně?

Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit! Je to téměř absurdní. O to více, že se to událo tady, ve Spa. Všichni říkali, že tady nemáme nejmenší šanci, ale v závodě jsme byli opravdu rychlí. Naše tempo nás vlastně zaskočilo.

Rozhodnutí nechat vás absolvovat dlouhý poslední stint a nezavolat vás po další sadu pneumatik přirovnal Christian Horner k hodu kostkou. Kolik pozornosti jste věnovali managementu pneumatik?

Bylo to dost náročné. Když jezdíte na prvním místě, je strategie zastávek v boxech jedním z vašich nejzranitelnějších míst. Ale v podstatě se mě jenom Simon (Rennie), můj inženýr, 11 kol před cílem zeptal, jestli zvládnu ty pneumatiky dostat až do cíle. Odvětil jsem mu, že bychom to při tom tempu mohli zvládnout. A zvládli jsme to! V posledním kole jsem z nich dokonce dostal i pár desetin navíc, takže jsem se i zabavil.

Řekli byste, že tento závod prověřil všechny vaše schopnosti?

Ano, byl to úžasný závod. První dvě vítězství přišla v... Řekněme, že trochu agresivnějších závodech. Ale dnes to bylo více o kalkulování. Promiňte, nechci, aby to vyznělo jako samochvála, ale je příjemné vyhrávat za různých okolností.

Zdá se, že Mercedes bojuje sám se sebou, což vám určitě vyhovuje…

Asi ano, ale neviděl jsem, co se jim dnes stalo. Samozřejmě jsem si všiml množství úlomků v štěrkové zóně, takže jsem věděl, že došlo ke kontaktu a něco jsem se dozvěděl z otázek, které dostal Nico na tiskové konferenci. Raději jsem se ale soustředil na náš závod, který byl opravdu krásný.

Když se za vás dostal Rosberg, musel to být obrovský tlak…

Tlak tam určitě byl. V televizi to možná vypadalo jednoduše a někteří lidé si řeknou, že jsem se poměrně rychle dostal do vedení a pak už jen kontroloval situaci, ale nebylo to tak jednoduché. Když jsme dohnali Rosberga, tak jsme už věděli, že má nějaké problémy. A také jsme věděli, že když mu vymění přední křídlo, bude opět velmi rychlý. Nemohli jsme si dovolit ani minutu odpočinku. Když mi pak oznámili, že jel k mechanikům na třetí zastávku, nebylo pochyb, že se na nás pokusí zatlačit. Všechny mé naděje a pozornost se soustředily na pneumatiky. Jenom jsem doufal, že to vydrží až do konce. Byla to pěkná, konzistentní jízda a bylo samozřejmě příjemné opět se dostat do vedení a opět ochutnat šampaňské.

Letos vyhrávají pouze jezdci Mercedesu a vy. Musíte z toho být v sedmém nebi…

S ohledem na naši zimní přípravu to ani nemohlo být lepší. Je to úžasné. Užívám si každý moment a rád bych v tom pokračoval i v dalších závodech. V Monze to budeme mít těžké, ale pak přijdou Singapur a Suzuka. Budeme pokračovat v tom, co jsme dělali dosud a pokud Mercedes opět zakopne, budeme hned za nimi, připraveni využít další šanci.