Příští rok se bude kvalifikace jezdit v neděli dopoledne F1
Tomáš Richtr
23.10. 2004
Tomáš Richtr
23.10. 2004
Týmy dnes odsouhlasily změnu v pravidlech.
Příští rok se pojede kvalifikace v neděli dopoledne. Dnes byla odsouhlasena příslušná změna v pravidlech, pro kterou byla většina týmů.
V sobotu odpoledne se pojedou první jízdy na jeden pokus s minimálním množstvím paliva, v neděli dopoledne pak bude jeden pokus s nastavením vozidla pro závod.
Postavení na startu určí součet časů z obou kvalifikací.
Nápad se zrodil v Japonsku, kde sobotní program zrušil tajfun Ma-on a jediná kvalifikace se jela v neděli dopoledne.
Zbytek víkendového formátu zůstává nezměněn.
Související články
-
Dnes byly odsouhlaseny změny pro rok 2007
24.10. 2005 -
Návrat V8 je již jistý, myslí si Bin Sulajim
19.06. 2026 -
Red Bull zpochybnil ADUO
13.06. 2026 -
Poměr 60:40 odsouhlasen
11.06. 2026 -
Palou počtvrté v řadě na pole position
07.06. 2026 -
Příští rok můžou být závody kratší
31.05. 2026 -
Facka Chevroletu: Palou v barvách Hondy první
31.05. 2026 -
Co znamenají nová barevná světla?
30.05. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
