Novinky

  • 26.05.2020 Bad Tým F1 McLaren bude nucen propustit přibližně 70 svých zaměstnanců

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

Facebook Instagram

Lowe neudělá u Williamsu revoluci

Lowe neudělá u Williamsu revoluci

Tým byl dobrý, už když do něj přišel

Už je to rok, kdy Paddy Lowe s mnohaletými zkušenostmi z McLarenu a Mercedesu nastoupil na místo technického ředitele Williamsu. Jak víme, práce technického ředitele současného týmu F1 není o tom, že si dotyčný vezme tužku číslo 3, výkres a logaritmické pravítko a do roku je na světě zcela nový vůz. Lowe má na starosti technické oddělení Williamsu a stovky jeho zaměstnanců a jeho úkolem je dosáhnout co nejefektivnějšího využití omezených zdrojů nezávislého týmu. Pětapadesátiletý Brit prozrazuje, že v novém týmu nezačal žádnou revoluci.

"Nejdůležitější je projekt, tedy vůz pro sezonu 2018, ale zároveň pokračuje rozvoj samotné organizace," řekl Lowe. "Jak investovat do strojů, softwaru nebo technologií? Musím zajistit, aby byl rozpočet využit co nejlépe, aby bylo každé oblasti věnované přiměřené úsilí. To jsou věci, na kterých pracuji souběžně s projektem, tedy s novým vozem.

Neprobíhá žádná radikální změna. To není můj styl, přijít a udělat revoluci, když se mi to nezdá nutné ani efektivní. Tým je v podstatě dobrý. Potřebuje pouze zlepšení, tedy vyvíjet se ve správných směrech, posílit tam, kde je to nutné, a pracovat na věcech, které přinesou výsledky."

Lowe nyní, samozřejmě, nemá k dispozici tak enormní množství zdrojů, jaké mu nabízel Mercedes a jaké mají i Ferrari a Red Bull.

"Ano, v malém týmu narazíte na omezenost zdrojů častěji než ve velkém. Takže sice můžete sepsat dlouhý seznam věcí, které by se měly udělat, ale pak z něj stejně musíte vybrat ty, které vám kapacity umožní realizovat. Ale je to o rozhodnutích a i ty jsou součástí soutěžení. Potřebujete se správně rozhodnout, co uděláte hned a co někdy jindy."

Komentáře ke článku