Novinky

  • 23.05.2019 Bad Hamilton zaplatí v Monaku 400 eur za překročení povolené rychlosti v boxové uličce

  • 23.05.2019 Good Také druhý trénink v Monaku ovládl Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 23.05.2019 Good Vítězem prvního tréninku na VC Monaka se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Porsche nechystá satelitní tým

Porsche nechystá satelitní tým

Od počátku pod hlavičkou továrny

Porsche nehodlá jít ve formuli E stejnou cestou jako Mercedes. Obě značky vstoupí do šampionátu v sezoně 2019/20. Trojcípá hvězda však jako předvoj vyslala tým HWA, který bude, coby zákazník Venturi, závodit už v příštím ročníku.

Podle bývalého šéfa aktivit Porsche ve WEC Andrease Seidla půjde výhradně o tovární stáj, sídlící v centrále ve Weissachu. „Hodláme postupovat stejně jako v LMP1,“ prohlásil. „Nechceme, abychom byli odkázáni na cizího dodavatele. Proto jsme zvolili odlišný přístup než HWA. Do seriálu vstoupíme, až budeme mít k dispozici vlastní motor. Stoprocentně ne dříve.

Seidl doufá, že zkušenosti z vytrvalostních klání přijdou vhod: „Je nám jasné, jak těžká konkurence nás čeká. Má navíc na nás pětiletý náskok.

Dořešena zatím není ani otázka jezdeckého obsazení. Dá se nicméně očekávat, že se sáhne po matadorech z WEC. „Rozhodnutí musí padnout nejpozději v prvním čtvrtletí 2019. Určitě využijeme piloty, které máme pod smlouvou a kteří nám zůstali věrní,“ uvedl Seidl. Problém je však v tom, že s formulí E nemá nikdo z nich žádnou zkušenost. Navíc mnozí z nich obecně s monoposty buď nikdy nejezdili, nebo pouze před dlouhým časem v útlém mládí. Řešením by mohla být „stáž“ u některého ze současných účastníků.

Komentáře ke článku